Izstāde "-dzejolī kā puķē dvašot"

Ziņa publicēta 07.01.2022
Uzziņu lasītavā janvārī varat aplūkot tematisko izstādi “ – dzejolī kā puķē dvašot”, kas veltīta šī gada jubilāram, novadniekam, dzejniekam Jānim Sirmbārdim (13.01.1937. - 23.06.2015.). Tā ir pirmā šī gada izstāžu ciklā ”Izgodājam savējos!” To veido autora grāmatas, rokraksti, novadpētniecības materiāli par viņu. Bibliotēkas foajē displejā, bibliotēkas mājas lapā un Facebook kontā piedāvājam arī digitālo izstādi, veltītu jubilāram. J. Sirmbārdis dzimis Jumurdas pagasta “Kalna Jērcēnos”, beidzis Jumurdas septiņgadīgo skolu (1952.) Autoram izdoti 15 dzejoļu krājumi, rakstījis arī dzeju bērniem, kas publicēta tādos periodiskos izdevumos kā "Zīlīte", "Bērnība", "Draugs". Nodarbojies ar atdzejošanu un tulkošanu, bijis ilggadējs izdevniecības "Liesma" redaktors, kā arī daudzu dzejas izlašu un kopkrājumu sastādītājs.