No bibliotēkas vēstures (2013.-2016.gads)

Ziņa publicēta 19.09.2022
2023.gadā Madonas novada bibliotēka svinēs savu 100. jubileju. Ielūkosimies, ko par mums raksta preses izdevumos no 2013. līdz 2016.gadam.

26.02.2013. - Madonas bibliotēkai – 90

Februāra beigās apritēja deviņdesmit gadi, kopš tagadējā Madonas bibliotēka uzsāka savu darbību, piedāvājot Biržu un miesta apkārtnes cilvēkiem iespēju lasīt. No 505 grāmatu izdevumu krājuma, ietilpināta grāmatu skapī, bibliotēka ir kļuvusi par nozīmīgu informācijas, izglītības un saturīga laika pavadīšanas un sociālās saskarsmes vietu, kur pieejams 63273 iespiedvienību plašs krājums, iespējas strādāt globālajā informācijas tīmeklī, izmantot datu bāzes un citus informācijas resursus, izmantot e-pakalpojumus. 2012.gadā bibliotēkā reģistrēti 3080 lasītāji, 70186 apmeklējumi, tostarp ar 221 dienas vidējo apmeklējumu, izsniegums – 117881 iespiedvienības.

Avots: Madonas novada pašvaldības informatīvais izdevums Nr.2 (2013.gada marts), 1., 8.lpp.

Madonas novada bibliotēkas kolektīvs un novada bibliotekāri piedalās „Rīga 2014” atklāšanas pasākumā – Grāmatu draugu ķēdē - akcijā „Gaismas ceļš – 18. 01.2014.

15.09.2014. – “Pasaules ceļos sasildīs Tevi viens vārds!” /L.Briedis/ : Dzejas diena Madonā.

“Esam priecīgi, ka varam radoši darboties, lai aicinātu apmeklētājus 15.septembrī pulksten 17 uz Dzejas dienu pasākumu Madonas novada bibliotēkā. Tā būs tikšanās ar novadnieku – dzejnieku, rakstnieku, literatūrzinātnieku, literatūrkritiķi, tulkotāju, atdzejotāju Leonu Briedi. L.Brieža dzeju runās Latvijas teātru aktieri – novadnieki: Baiba Broka (Jaunais Rīgas teātris – Mārciena), Māris Bezmers (Valmieras teātris – Madona), Normunds Griestiņš (Ģertrūdes ielas teātris – Madona), Rihards Lepers (M.Čehova Rīgas Krievu teātris – Varakļāni). Muzicēs mūziķis Uldis Kākulis – viens no Latvijas folkmūzikas pārstāvjiem, “Vislatvijas dziesminieku saieta” organizators un dvēsele.

Avots: Stars Nr. 105 (10.09.2014.), 4.lpp.

1. gada jūnijs Madonas 90- gadei izdota grāmata «Pieskārieni Madonas pusei», noorganizēts labo vārdu pasts.

Madonas 90. jubilejas svētku ietvaros novada bibliotēkā svētkus svinēja jauna grāmata.

Pateicoties bibliotēkas pārstāvju iniciatīvai un pūlēm, klajā ar novada pašvaldības finansējumu nācis izdevums “Pieskārieni Madonas pusei”. Grāmatā apkopoti 16 autoru 37 dzejoļi, kas veltīti Madonai. Tajā iekļauti skolēnu eseju konkursa “Madona vakar, šodien, rīt” 11 dalībnieku rakstītie tekstu fragmenti, daļa no fotokonkursa “Mana mīļākā vieta Madonā” fotogrāfijām un zīmējumi no bērnu zīmējumu konkursa. Tāpat grāmatā iekļauti vēlējumi pilsētai svētkos, kas atceļoja “Labo vārdu pastā”, un ieraksti no iestādes viesu grāmatas. Materiāls nodrukāts tipogrāfijā “Erante”.

Avots: Stars Nr.68 (14.06.2016.), 4.lpp.