27.martā aicinām uz Eiropas Rakstnieku dienas aktivitātēm bibliotēkā!

Ziņa publicēta 17.03.2023
27.martā aicinām uz Madonas novada bibliotēku, lai iesaistītos "Eiropas Rakstnieku dienas" aktivitātēs, kas tapušas sadarbībā ar Europe Direct Gulbenē.

Eiropas Komisija šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu - marta pēdējā pirmdienā.

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos. Īpaši nozīmīgi šo dienu atzīmēt Eiropas Prasmju gadā, jo, kā liecina Eurostat un OECD pētījuma dati, lasītprasme ir viena no pamatprasmēm, kas balsta gan medijpratību, gan informācijas pratību, gan citas mūsdienu pratības, un tā ir būtiski jāpilnveido visās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā.

"Eiropas Rakstnieku dienas" Madonā ietvaros aicinām:

• izspēlēt Eiropas Savienības mājas un Rīgas Centrālās bibliotēkas veidoto spēli "Reiz bija...";
  • kļūt par autoru un uzrakstīt pasakas jauno versiju;
  • Uzminēt grāmatas nosaukumu;
  • u.c.