Izstāde "Draule. Velniņi. Blaumanis"

Ziņa publicēta 25.03.2023
Madonas novada bibliotēkas Konferenču zālē apskatāma Valmieras Muzeja ceļojošā izstāde "Draule. Velniņi. Blaumanis".

Rūdolfa Blaumaņa (1863–1908) „Velniņi” ir viena no populārākajām latviešu literārajām pasakām. Tā stāsta par diviem nerātniem velniņiem, kuri izbēg no elles un nokļūst cilvēku pasaulē. Velniņi cenšas pastrādāt nedarbus, taču viņu ļaunie nodomi nepiepildās. Tieši otrādi, tie nāk visiem par labu. Lasot un klausoties “Velniņus”, ir izaugusi ne viena vien paaudze. Katram, dzirdot pasakas “Velniņi” nosaukumu, rodas savs priekšstats par to, kādi izskatās abi blēņdari.

Izstādē ir iespējams aplūkot 12 īpašas, grāmatā nepublicētas mākslinieka Dāvida Draules (1889–1949) ilustrācijas pasakai “Velniņi” un noklausīties pasaku fragmentus.