Grāmatu un ideju izplatīšana un izdošana

Ziņa publicēta 15.11.2023
Šodien Madonas novada bibliotēkā aizvadīts seminārs “Grāmatu un ideju izplatīšana un izdošana”.

Līdztekus darba aktualitātēm, tika apspriesti arī citi būtiski bibliotekārās nozares jautājumi.

Paldies LNB BAC statistikas un datu analīzes ekspertei Diānai Rudzītei, kura pastāstīja par bibliotēku statistiku - no datu iesniedzēja līdz datu lietotājiem.

Paldies LNB Krājuma saglabāšanas centra Krājuma konservācijas ekspertei Austrai Aizpurietei, kura ļoti detalizēti stāstīja par preventīvo darbu ar bibliotēkas krājumu.

Pateicamies arī LNB Bibliotēku attīstības centra tīmekļa resursu redaktorei par vēl tuvāku iepazīšanos ar Latvijas Bibliotēku portālu: grāmatas, grāmatnieki un latviešu grāmatas piecsimtgade.

Semināra otrajā daļā pievienoties tika aicināts ikviens interesents, kad:

• Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturniece Laimdota Ivanova runāja par novadniekiem grāmatizdevējiem.
  • MNB galvenā bibliotekāre Iluta Stanga prezentēja virtuālo izstādi “Grāmatas gadsimta pieturā - Madonas bibliotēkā”, ko iespējams iepazīt: https://bit.ly/3MI99vk
  • Par poligrāfiju Madonā šodien - tipogrāfijas “Erante” darbību stāstīja tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Jānis Eriņš.
  • Apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis sevi pieteica ar tematu “Izdevējdarbība jaunajā 500 gadē”.
  • Savukārt, semināra noslēgumā savus atvēršanas svētkus piedzīvoja grāmata “Lazdonietis Harijs. Laikmets viena cilvēka acīm” (“Jumava”), kur par grāmatas tapšanu pastāstīja tās autore Jolanta Āboltiņa.

Sirsnīgs paldies visiem lektoriem un ikvienam semināra apmeklētājam!