15. februārī plkst. 11.00 Madonas Bērnu bibliotēkā ar atraktīvu pasākumu bērniem tiks aizsākta JUŠU dziļuma pētnieku kustības darbība Madonā

Ziņa publicēta 13.02.2012
JUŠI ir bērnu radīti aizraujoši tēli, kas caur dažādiem pasākumiem, radošajām darbnīcām, grāmatām, konkursiem un sadarbības projektiem mācīs bērniem dziļāk izzināt un izprast lietas un notikumus sev apkārt, izmantojot visas sešas maņas - redzi, tausti, dzirdi, ožu, garšu un intuīciju. Katrai no maņām radīts savs aizraujošs Jusis - Auša, Tauša, Smeķis, Bolis, Ozis, Būtis.

JUŠU kustība darboties sākusi pavisam nesen - pagājušā gada nogalē, kad visām Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām kustības pārstāvji ar valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” starpniecību dāvināja krāsainu, interesantiem faktiem un praktiskiem padomiem bagātu ilustrētu zināšanu grāmatu ZIEMASSVĒTKI. Grāmatu dāvinot, kustības autors un idejas virzītājs Sandis Kolomenskis teica šādus vārdus:

„Jau daudzus gadus svētku laikā iejūtos Ziemassvētku vecīša lomā, kas ļauj paraudzīties uz svētkiem ar bērna acīm un no cita skata punkta. Šī pieredze lika man aizdomāties, cik gan liela ir bērnu izpratne par šiem svētkiem un ne tikai. Runa ir par bērniem veltīto laiku un piedāvātajām iespējām dziļāk izzināt lietu un notikumu būtību vispār. Tā arī radās Jušu kustība, kuras mērķis ir palīdzēt bērniem būt izzinošiem pētniekiem par it kā jau zināmām, tomēr ne līdz galam izprastām lietām. JUŠU kustības veiksmes garants noteikti ir tas, ka mūsu lielākie palīgi gan grāmatas, gan idejas attīstīšanā ir paši bērni."

Madonas Bērnu bibliotēka ir piekritusi atbalstīt kustību, kļūstot par JUŠU vēstniecību, kurā tiks rīkoti īpaši pasākumi JUŠU kustības ietvaros un kurā būs iespējams saņemt informāciju par kustību un iesaistīties tās darbībā. Vairāk par kustības idejām un būtību, par sešiem jušiem, kā arī par Madonas bērnu iespējām iesaistīties šajā kustībā 15. februārī stāstīs un uz ekrāna rādīs JUŠU kustības projekta koordinatore Rūta Zālīte, kuras pavadoņi būs v/a „Kultūras informācijas sistēmas” pārstāve Ilma Elsberga un viens no jušiem – Auša.

Informāciju sagatavoja:
Rūta Zālīte
Projekta "Juši" koordinatore
Ilma Elsberga
V/a „Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste