Pilsoņu iniciatīvas organizatore: "Ūdens nav prece, tā ir daļa no mūsu mantojuma"

Ziņa publicēta 19.02.2014
Pirmdien EP pirmo reizi uzklausīja Eiropas pilsoņu iniciatīvu. Iniciatīvas “Ūdens ir cilvēka tiesības” mērķis ir ierosināt tiesību aktus, kas īsteno cilvēktiesības uz ūdeni un sanitāriju kā svarīgu sabiedrisko pakalpojumu, kas pieejams visiem. “Es ticu Eiropas vienprātībai “, pēc uzklausīšanas sacīja pilsoņu iniciatīvas komitejas priekšsēdētāja Anna-Marī Perē. Uzklausīšanu vadīja Vides un sabiedrības veselības komitejas priekšsēdētājs Matias Grote (S&D, Vācija).

Iniciatīvas "Ūdens ir cilvēka tiesības" organizatori aicināja Eiropas Komisiju visiem eiropiešiem nodrošināt pieeju ūdenim un sanitārijai un garantēt, ka ūdens pakalpojumu sniegšana ES tiek pasargāta no liberalizācijas.

"Šī iniciatīva ir solis pareizajā virzienā, taču ar to vien nepietiek. Ūdens nav prece, tā ir daļa no mūsu mantojuma. Lai gan šis ir solis pareizajā virzienā, mums jādodas vēl tālāk un jāpārliecina Komisija pārtraukt iekšējā tirgus un konkurences likumu piemērošanu. Mums jātiecas uz noteikumiem, kas balstīti uz sociālā taisnīguma un demokrātijas principiem", sacīja pilsoņu iniciatīvas komitejas priekšsēdētāja Perē.

Viņa arī aicināja pilsoņus labāk informēt Eiropas pilsoņu iniciatīvas sniegtajām iespējām, piebilstot, ka visgrūtākais bijis pārliecināt cilvēkus parakstīt iniciatīvu: "Daži pilsoņi atsakās parakstīt, jo jānorāda savs personas kods. Problēmas radās arī ar parakstīšanu tiešsaistē."

Uzklausīšanā piedalījās Pilsoņu iniciatīvas komiteja, EP deputāti un Eiropas Komisija, kuru pārstāvēja priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, kuram līdz 20. martam jāsagatavo oficiāla atbilde par iniciatīvu.

Pēc uzklausīšanas Perē sacīja: "Es ticu Eiropas vienprātībai. Mums jāpalīdz Komisijai saprast, ka svarīgs ir ne tikai tirgus. Ir jāņem vērā arī ES pilsoņu cilvēktiesības - tās ir jāievēro, jāveicina un par tām ir jārunā."

Noslēdzoties uzklausīšanai, Vides un sabiedrības veselības komitejas priekšsēdētājs Matias Grote sacīja, ka tiesības uz ūdeni ir ļoti svarīgs jautājums un izteica nožēlu, ka uzklausīšanā nepiedalījās dalībvalstu valdību pārstāvji.

Uzklausīšanu organizēja Vides komiteja sadarbībā ar Lūgumrakstu, Attīstības un Iekšējā tirgus komitejām.

Ats. : 20140217STO36262