Deputāti nolīgumu atbalstīja ar 535 balsīm par, 94 pret un 44 atturoties.
Deputāti pieņēma arī politisku rezolūciju, kurā uzsver, ka 27. jūnijā parakstītais asociācijas nolīgums nav ES un Moldovas attiecību «galīgais mērķis».
“ES-Moldovas asociācijas nolīguma ratifikācija ir nepārprotama Eiropas Parlamenta atzinība Moldovas politisko un ekonomisko reformu centieniem. Nolīgums nostiprina Moldovas izvēli par labu ceļam uz Eiropas Savienību”, norādīja ziņotājs Petras Auštrevičius (ALDE, LT). “Mums jāapsveic Moldovas iedzīvotāji ar šo vēsturisko soli, īpaši ņemot vērā tuvojošās Moldovas parlamenta vēlēšanas, kas noteiks valsts turpmāko likteni», viņš piebilda.
EP deputāti rezolūcijā uzsver, ka nolīgums ir jāpiemēro pilnā apmērā, pieprasa visaptverošu informācijas kampaņu, lai informētu Moldovas iedzīvotājus par nolīguma priekšrocībām.
Piedņestra
Nolīgums attiecas “uz visu Moldovas Republikas starptautiski atzīto teritoriju”, ieskaitot Piedņestru, kurai arī jāgūst labums no nolīguma ietekmes, uzsver deputāti rezolūcijā. Viņi arī uzsver, ka jāpiešķir Eiropas Savienībai lielāka loma Kišiņevu un Tiraspoles konflikta risināšanas procesā.
Krievijas spiediens
Deputāti uzsver, ka Krievijas pašreizējā darbība Ukrainā ir ietekmējusi ģeopolitisko kārtību un atstājusi iespaidu uz EU-Moldovas attiecībām. Viņi pauž nožēlu, ka Krievija joprojām izmanto tirdzniecību kā reģiona destabilizācijas līdzekli, nosakot Moldovas preču importa aizliegumu, un aicina Krieviju pilnībā ievērot Moldovas Republikas teritoriālo neaizskaramību un tās izvēli par labu Eiropai.
Tālākie soļi
Lai nolīgums pilnībā stātos spēkā, tas jāratificē arī ES dalībvalstu parlamentiem. Vairākas nolīguma daļas, citstarp brīvās tirdzniecības zona, jau tiek provizoriski piemērotas no šā gada 1. septembra.