Šis nolīgums ir jau trešais jaunās paaudzes asociācijas nolīgums, ko apstiprinās Eiropas Parlaments (pēc asociācijas nolīgumiem ar Ukrainu un Moldovu). To atbalstīja 490 deputāti, 76 balsojot pret un 57 atturoties.
"Ratificējot nolīgumu, Eiropas Parlaments aizsāk jaunu posmu ES attiecībās ar Gruziju", teica ziņotājs Andrejs Mamikins (S&D, LV). "Gruzija spērusi ievērojamus soļus īstenojot reformas un stiprinot savas attiecības ar ES. Mēs atzinīgi vērtējam centienus demokratizēt Gruzijas pārvaldi un sabiedrību. Lai arī vēl jāiegulda daudz darba, pieredze rāda, ka Gruzija izvēlas problēmas risināt, nevis tās ignorēt. Domāju, ka Eiropai tagad ir jāapliecina patiesa solidaritāte ar Gruziju un tās iedzīvotājiem", viņš piebilda.
Krievijas darbība Abhāzijā
Nesaistošā rezolūcijā, ko deputāti pieņēma ar 491 balsīm par, 84 pret un 63 atturoties, EP deputāti uzsver, ka nolīgums attiecas uz visu starptautiski atzīto Gruzijas teritoriju,lai arī Krievija joprojām okupē Abhāziju un Chinvali reģionu/Dienvidosetiju.
Viņi nosoda Abhāzijas un Krievijas „alianses un stratēģiskās partnerības” nolīguma noslēgšanu, norāda, ka Krievija tā rīkojusies, lai pabeigtu Abhāzijas pilnīgu pievienošanu, un aicina Krieviju tā saukto nolīgumu denonsēt.
Reformas
Atzinīgi vērtējot Gruzijas īstenotās reformas, EP deputāti atgādina, ka Gruzija, kā jebkurai Eiropas valsts, var iesniegt pieteikumu par iestāšanos Savienībā, ja tā ievēro attiecīgos nosacījumus. EP deputāti aicina Gruziju turpināt reformas, jo īpaši tiesiskuma jomā, un veidot sabiedrību, ko raksturotu plurālisms, diskriminācijas aizliegums, tolerance, solidaritāte un sieviešu un vīriešu līdztiesība.