EP deputāti asi nosoda Krievijas “agresīvo un ekspansīvo politiku”, kā arī "separātistu un citu neregulāro spēku Austrumukrainā veiktos teroraktus un kriminālnoziegumus”.
Deputāti mudina ES Padomi 2015. gada marta sanāksmē saglabāt spēkā pašreizējo ES sankciju režīmu pret Krieviju un pieņemt kritērijus sankciju atcelšanai. Šajos kritērijos vajadzētu iekļaut prasību par pamiera īstenošanu, Krievijas armijas un un nelegālo bruņoto grupējumu beznosacījuma atsaukšanu, kā arī visu sagūstīto apmaiņu un Ukrainas varas atjaunošanu pār visu tās teritorijā, ieskaitot Krimu.Ja Krievija arī turpmāk veiktu destabilizējošas darbības Ukrainā, Padomei vajadzētu piemērot papildu sankcijas, iekļaujot arī kodolenerģijas nozari un starptautiskus finanšu darījumus.
Politiskie un diplomātiskie sakari ar Krieviju tomēr būtu jāsaglabā, teikts rezolūcijas tekstā.
Cīņa pret informatīvo karu
EP deputāti aicina Komisiju divu mēnešu laikā sagatavot un iesniegt Parlamentam komunikācijas stratēģiju, lai pretotos Krievijas propagandai pret Eiropas Savienību, tās austrumu kaimiņvalstīm un pašas Krievijas iedzīvotājiem.
Ieroču piegāde
Viņi atgādina, ka 6. jūlijā ES Padome atcēla ieroču piegādes embargo Ukrainai, tāpēc šobrīd nav šķēršļu, kas neļautu dalībvalstīm piegādāt Ukrainai aizsardzības ieročus. ES būtu jāizpēta iespējas, kā atbalstīt Ukrainas valdību valsts aizsardzības spēju stiprināšanā un Ukrainas ārējo robežu aizsardzībā, saka EP deputāti.
Palīdzība reformu īstenošanā un humānā palīdzība
EP deputāti aicina ES sniegt Ukrainai ātrāku un nopietnāku tehnisko palīdzību, nosūtot padomdevējus un ekspertus, lai palīdzētu Ukrainai īstenot reformas.
EP deputāti uzskata, ka ES ir jāpievērš lielāka uzmanība tam, kā atrisināt humanitāro krīzi Ukrainā un Krimā, jo īpaši iekšzemē pārvietoto personu situāciju un veselības nozares krīzi Austrumukrainā, kur " slimnīcu darbība ir traucēta, trūkst zāļu un vakcīnu”. EP deputāti aicina Eiropas Komisiju iesniegt Eiropas Parlamentam divu mēnešu laikā stabilu humanitārās darbības plānu.