Nākamnedēļ Parlamenta delegācija piedalīsies ANO ilgtspējīgas attīstības samitā Ņujorkā. Vai attīstības mērķi tiek integrēti ES politikā?
Mums jāsāk pie tā strādāt. Jau panākta vienošanās starp visiem pasaules līderiem attiecībā uz ilgstpējīgas attīstības mērķiem un nākamais lielais uzdevums ir nodrošināt, ka Eiropas Savienība tos īsteno.
Šā gada decembrī Parīzē paredzēts panākt jaunu globālu vienošanos klimata jomā. Kā nodrošināt, ka šī vienošanās neatstāj nelabvēlīgu iespaidu uz nabadzīgāko pasaules valstu attīstības izredzēm?
Mēs zinām, ka pasaules nabadzīgākas valstis ir vismazāk atbildīgas par klimata pārmaiņām un tāpēc klimata sarunās jāiesaista pasaules lielākie piesārņotāji, kas esam mēs paši, kā arī Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna. Mēs varam panākt “tīru” enerģiju, nekaitējot ekonomikas izaugsmei.
Iepriekšējiem Tūkstošgades attīstības mērķiem, kas tika izvirzīti 2000 gadā, tagad vajadzētu būt sasniegtiem. Vai tas ir izdevies?
Daudzi no mērķiem tikušais sasniegti. Katru gadu pieeja veselības aprūpei glābj 6 miljonus bērnu. Par 58 % samazinājušies malārijas izraisīti nāves gadījumi un par 50 % mazāk cilvēku mirst no HIV. Aizvien vairāk bērnu apmeklē skolu un Subsahāras Āfrikā šis skaitlis sasniedzis 80 %. Novērojamas lielas izmaiņas un mēs redzam, ka šie mērķi darbojas.
Turpmākie soļi
No 25. līdz 27. septembrim Ņujorkā notiks ANO ilgtspējīgas attīstības samits, kura laikā tiks pieņemta darba kārtība attīstības jomā pēc 2015. gada.
Šā gada decembrī Parīzē valstu līderi centīsies panākt jaunu globālu vienošanos par klimata pārmaiņām.