Šulcs Eiropadomes sanāksmē: "Līdzcietībai un cilvēciskajam krietnumam jāmotivē mūsu politiskie lēmumi"

Ziņa publicēta 25.09.2015
Šo trešdien Eiropas Savienības valstu līderi tikās ārkārtas sanāksmē, lai diskutētu par migrācijas krīzi, kas skārusi Eiropu. Atklājot sanāksmi, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs atgādināja, ka ES tika izveidota uz solidaritātes pamata un tas tika darīts "nepieciešamības, nevis romantisma dēļ. Parlamenta prioritātes tagad būs strādāt ar Padomi pie Komisijas priekšsēdētaja Junkera 9. septembrī prezentētajiem priekšlikumiem un prezentēt pašam savus priekšlikumus," sacīja Šulcs.

Parlamenta priekšsēdētājs atzinīgi izteicās par ES iekšlietu un tieslietu ministru 22. septembra sanāksmē pieņemto lēmumu atbalstīt otro ārkārtas plānu 120 000 bēgļu pārvietošanai, kas jau 17. septembrī saņēma Parlamenta apstiprinājumu. Nākamajam solim jābūt visām dalībvalstīm saistošam pastāvīgam pārvietošanas mehānismam. "Dažu simtu tūkstošu sadalīšanai starp 507 miljoniem iedzīvotāju 28 valstīs nevajadzētu būt problēmai. Tā nav Vācijas, Grieķijas vai Ungārijas problēma, tās ir mūsu kopējais uzdevums."


Runājot par iekšējo robežu kontroles atsākšanu, Šulcs sacīja, ka tas varētu būt pieļaujams tikai kā īstermiņa pasākums. "Cilvēki, kas bēg no Asada vai tā saucamās "Islāma valsts", lai glābtu savu dzīvību, netiks apturēti ar žogiem vai sienām. Robežas šķērsošana patvēruma meklēšanas nolūkā nav noziegums."


Parlamenta priekšsēdētājs uzvēra, ka Sīrijas krīzes gadījumā jācīnās pret cēloņiem: "Steidzami nepieciešams nodrošināt pamieru." Viņš aicināja Eiropas Savienību palielināt tās ieguldījumu humānajā un attīstības palīdzībā.


Šulcs atgādināja, ka Eiropa saskaras ar laikmetīgu izaicinājumu. "Nevis bailēm, bet līdzcietībai un mūsu pilsoņu cilvēciskajam krietnumam jāmotivē mūsu politiskie lēmumi."