Deviņas skolas no Latvijas piedalīsies Eiropas Savienības tulkošanas konkursā

Ziņa publicēta 22.11.2010
Līdz 3300 skolēnu no visas Eiropas 23. novembrī pārbaudīs savas valodu prasmes Eiropas Komisijas ceturtajā gadskārtējā "Juvenes Translatores" jauno tulkotāju konkursā. No Latvijas tajā piedalīsies 9 skolas. Konkursu rīkos vienlaikus visās konkursa dalības skolās Eiropas Savienībā no Somijas Lapzemes līdz pat Limasolai Kiprā. Pārbaudījums skolotāju uzraudzībā ilgs divas stundas no pulksten 11.00 līdz 13.00 pēc Latvijas laika.  

Konkursā vēlējās piedalīties vairāk nekā 1600 skolu. Tas ir augstākais rādītājs kopš konkursa dibināšanas. Lai izvēlētos, kuras skolas piedalīsies konkursā, praktisku iemeslu dēļ Eiropas Komisija izmantoja nejaušas izvēles metodi. Latviju šajā konkursā pārstāvēs Rīgas Centra humanitārā vidusskola, privātā vidusskola "Patnis", Limbažu 3.vidusskola, Jelgavas 1. ģimnāzija, Lubānas vidusskola, Rīgas 13. vidusskola, Maltas 1. vidusskola, Ādažu Brīvā Valdorfa skola un Strazdumuižas internātvidusskola — attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem.

“Priecājos, ka konkursā vēlas piedalīties tik daudz skolu. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu dalībnieku skaits ir audzis par 13 %, tas ir gandrīz par 60 skolām vairāk," teica izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu. "Šī jauniešiem ir lieliska iespēja samērot savas valodu prasmes ar citu valstu labākajiem skolēniem. Konkurss arī liecina par izglītības iestāžu un skolotāju lielo atdevi valodu mācīšanās darbā."

Konkursā var piedalīties 1993. gadā dzimuši skolēni, ne vairāk kā pieci no katras skolas. Divu stundu laikā viņiem cik vien iespējams tekoši būs jāpārtulko vienu lappusi garš teksts no paša izvēlētās valodas kādā no Eiropas Savienības 23 oficiālajām valodām.

Tulkojumus vērtēs profesionāli tulkotāji no Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta. Konkursa žūrija izvēlēsies vislabāko tulkojumu no katras dalībvalsts. Uzvarētāju vārdus paziņos 2011. gada februārī.

Tāpat kā iepriekšējos gados visus uzvarētājus (pa vienam no katras valsts) uzaicinās uz apbalvošanas ceremoniju Briselē, kur viņi saņems balvas no izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrulas Vasiliu un tiksies ar Eiropas Savienības tulkotājiem. Iepriekšējos konkursos uzvarētāji no Latvijas bijuši Artūrs Blese (Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola), Agnija Lāce (Rīgas 85. vidusskola) un Māra Braslava (Limbažu 3. vidusskola).

 

Plašāka informācija par konkursu

Konkursa tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/translatores

Facebook: JuvenesTranslatores

Twitter: @translatores

Tulkošanas ģenerāldirektorāts: http://ec.europa.eu/dgs/translation/