Pamatojums
EP deputāti uzskata, ka Komisijas noteikumi ir "pretēji visiem Pasaules Veselības organizācijas un dalībvalstu zinātnisko komiteju veselības ieteikumiem, kuros bija ieteikts ievērojami samazināt kopējā cukura devu".
PVO iesaka ierobežot cukura līmeni līdz 10% no kopējās enerģētiskās vērtības, savukārt Komisijas priekšlikums atļāva bērnu pārtikā 30 % no enerģētiskās vērtības nodrošināt ar cukuru (7,5g cukurs/100 kcal ir līdzvērtīgs 30kcal no cukura 100 kcal enerģijas).
Tā kā neveselīgi ēšanas paradumi "patlaban ir galvenais slimību un nāves cēlonis visā pasaulē, gadījumu skaita ziņā apsteidzot tabaku, alkoholu un fiziskās aktivitātes trūkumu kopā", EP deputāti uzskata, ka maksimāli pieļaujamais cukura līmenis būtu ievērojami jāsamazina atbilstoši PVO ieteikumiem.
EP deputāti arī uzskata, ka saskaņā ar piesardzības principu minētajos pārtikas produktos būtu jāaizliedz izmantot ĢMO un nanotehnoloģijas, kuru ilgtermiņa riski nav zināmi.
EP deputāti arī uzskata, ka mazu bērnu pārstrādātās pārtikas produktu marķēšanā un mārketingā būtu skaidri jānorāda, ka šie produkti nav piemēroti bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem, un ar tiem nedrīkst darboties pretēji ieteikumam bērnus līdz 6 mēnešu vecumam zīdīt ar krūti.
Piezīme redaktoriem
Noraidītie deleģētie noteikumi attiecas konkrēti uz apstrādātu graudaugu pārtiku un zīdaiņiem un maziem bērniem paredzētu pārtiku, un tie bija paredzēti kā papildinājums ES regulai No 609/2013, ar atsauci uz tās 11.pantu, kas ļauj Eiropas Komisijai pieņemt deleģētus aktus par specifiskām sastāva un informācijas prasībām.