Šulcs norādīja, ka mūsdienu ekonomikas un drošības problēmas liek Eiropas valstīm turēties kopā: "Ja mēs, eiropieši, šķiramies, tad nevienam nevajadzētu būt ilūzijām par sekām."
Tomēr M. Šulcs uzsvēra, ka Parlaments gan atbalsta Apvienotās Karalistes palikšanu Savienībā, taču vērš arī uzmanību uz bažām, ko rada šīs valsts pieprasītās izmaiņas, piemēram, attiecībā uz nodrošinājuma mehānismiem sociālo pabalstu jomā un lielāku to valstu aizsardzību, kuras nav euro zonā. Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs arī norādīja, ka pārmaiņas nedrīkst radīt šķēršļus turpmākai integrācijai. "Sarežģītajā pasaulē Eiropas Savienībai jākļūst stiprākai. Un vēlme kļūt stiprākam neizbēgami nozīmē, ka vismaz dažiem būs jāintegrējas vēl ciešāk," viņš teica.
Augstākā līmeņa sanāksmē arī tika izskatīti turpmākie pasākumi to problēmu risināšanai, ko rada arvien pieaugošā migrācija uz Eiropu. M. Šulcs notiekošo raksturoja kā solidaritātes krīzi un teica, ka vairāk līdzekļu būtu jāpiešķir tām valstīm, kuras uzņem vislielākās bēgļu plūsmas: "Ir pēdējais laiks ikvienam sākt pildīt savus individuālos pienākumus, bet ir jāstiprina arī mūsu kopējā atbildība."