Eiropas Parlaments aprīļa plenārsesiju atklāja ar klusuma brīdi, pieminot Briseles 22.marta sprādzienos bojāgājušos 32 un ievainotos 340 cilvēkus. Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs savā uzrunā norādīja, ka uzbrukumi ir cietsirdīgi, necilvēcīgi un ciniski mēģinājumi sēt eiropiešos bailes un naidu.
Teroristu uzbrukumi padarīja pirmdienu, 22.martu par Beļģijas un visas Eiropas melno dienu. Noziedznieki par savu mērķi izvēlējās Eiropas sirdi Briseli – pilsētu, kas ir daudzvalodīga, kosmopolītiska un ar augstu iecietības līmeni, kurā atrodas ES iestāžu un starptautisku organizāciju mītnes, un kas iemieso teroristu tik ļoti nīstās atvērtās sabiedrības ideālus. Šulcs norādīja, ka teroristi uzbruka nevainīgiem cilvēkiem sabiedriskās vietās, lai sētu naidu un bailes Briselē, Beļģijā un visā Eiropā.
Veids, kā izjaukt teroristu cinisko plānu, ir – baiļu vietā parādīt solidaritāti, eiropiešiem nostāties plecu pie pleca savu upuru piemiņai un apliecināt, ka slepkavu naids mūs nav inficējis. Mēs nedrīkstam pretoties naidam ar naidu, vai atbildēt ar vardarbību uz vardarbību, Šulcs uzsvēra.
Tā vietā mums jāsaglabā miers un jācīnās pret savstarpējo neuzticēšanos, jāiestājas par brīvību visiem, jāaizstāv demokrātija un jāsargā cilvēka cieņa, viņš norādīja.
Šulcs pauda Parlamenta dziļāko līdzjūtību upuru ģimenēm un novēlēja ievainotajiem ātru atveseļošanos.
Šulcs noslēdza savu uzrunu norādot, ka cilvēki visā pasaulē ik dienas krīt par džihādistu upuriem. Pēdējo mēnešu laikā spridzinātāji pašnāvnieki ir nogalinājuši nevainīgus cilvēkus Afganistānā, Pakistanā, Irākā, Kotdivuārā, Tunisijā, Turcijā, Ēģiptē, Sīrijā, Somālijā, Nigērijā un citur. Terorisms ir globāls un, lai to apkarotu, mums ir jārīkojas kopīgi, kā Eiropā, tā visā pasaulē.
Darba kārtības izmaiņas
Pirmdienas darba kārtībai pievienotas debates par nezāļu iznīcinātāju glifosātu.
No trešdienas darba kārtības izņemts deputāta Šoltes ziņojums par Anthony Abela.