Tiesību aktu pakete ar mērķi veicināt e-komerciju, ar ko trešdien pusdienlaikā iepazīstināja Eiropas Komisija, ietver noteikumus par nepamatotu ģeobloķēšanu, sūtījumu pārrobežu piegādi un patērētāju tiesību īstenošanu pāri robežām. Komisija iepazīstināja arī ar priekšlikumu ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas atjaunināšanai un par saziņu tiešsaistes platformās.
Debatēs EP deputāti norādīja, ka vēlas nodrošināt, lai visi iedzīvotāji iegūtu no digitālā vienotā tirgus, atzinīgi vērtēja Komisijas pašreizējo plānu un aicināja palielināt sūtījumu piegādes tirgus pārredzamību. Daži norādīja, ka būtu vēlējušies tālejošāku priekšlikumu ģeobloķēšanas jomā, norādot uz autortiesību jautājumiem. Citi uzsvēra, ka šajā jomā paveicamā vēl ir daudz.
Debašu paziņojumu video (pirmā uzstāšanās kārta)
Andruss ANSIPS, Komisijas vicepriekšsēdētājs vienotā digitālā tirgus jautājumos
Andreass Švābs (EPP, DE)
Evelīne Gebhārte (S&D, DE)
Hanss-Olafs Henkels (ECR, DE)
Dita Šaranzova (ALDE, CS)
Denniss De Jongs (GUE/NGL, NL)
Jūlija Reda (Greens/EFA, DE)
Barbara Kapela (ENF, AT)
Piezīme redaktoriem
Digitālā vienotā tirgus stratēģija ietver 16 likumdošanas un nesaistošās iniciatīvas, kas jāiesniedz līdz šā gada beigām. ES Komisija jau ir iesniegusi likumdošanas priekšlikumus par digitālā satura piegādes līgumiem(piemēram, mūzikas straumēšanu), preču tiešsaistes pārdošanas līgumiem, tiešsaistes satura pakalpojumu pārrobežu pārnesamību (lai iedzīvotāji, kas likumīgi iegādājušies filmas, grāmatas vai TV seriālus, tiem varētu piekļūt arī citās ES valstīs) un 470–790 MHz frekvenču joslas izmantošanu Savienībā.
EP ieteikumus par virzību uz digitālo vienoto tirgu pieņēma 2016.gada 19.janvārī, tos sagatavoja deputātes Evelīne Gebhārte (S&D, DE) un Kaja Kallase (ALDE, EE).