Rezolūcijā, ko EP pieņēma ar 501 balsīm par, 119 pret un 31 atturoties, deputāti atzinīgi vērtē atzinīgi vērtē Komisijas un ASV administrācijas centienus “privātuma vairogā” panākt “nozīmīgus uzlabojumus” salīdzinājumā ar Drošības zonas lēmumu.
Tomēr viņi pauž bažas par nepilnībām jaunajā Komisijas priekšlikumā, jo īpaši:
EP atzinīgi vērtē to, ka jaunais regulējums piešķirs dalībvalstu datu aizsardzības iestādēm pilnvaras izskatīt datu aizsardzības noteikumu pārkāpumu sūdzības un apturēt datu pārsūtīšanu. EP deputāti arī atzinīgi vērtē to, ka ASV Tirdzniecības ministrijai ir uzlikts pienākums šādas sūdzības izskatīt.
Eiropas Tiesa 2015.gada 6.oktobra spriedumā par Maksa Šrema sūdzību pret Facebook atcēla Komisijas lēmumu par to, ka ES un ASV “Drošības zonas nolīgums” nodrošina pietiekamu datu aizsardzības līmeni. Tādējādi tika anulēts nolīgums, kas kopš 2000.gada regulēja ES iedzīvotāju datu pārsūtīšanu uz ASV komerciālos nolūkos
2016.gada 2.februārī ES Komisija un ASV Tirdzniecības ministrija paziņoja, ka panākušas jaunu vienošanos par “privātuma vairogu”, kura noteikumus publicēja 29.februārī.
“Privātuma vairoga” juridiskā spēka pamatā ir Eiropas Komisijas lēmums, ar kuru tiek noteikts, ka vienošanās nodrošina pietiekamu aizsardzības līmeni.
Tomēr, pirms Eiropas Komisija var pieņemt šādu lēmumu, tai ir jākonsultējas ar "29. panta Darba grupu", ko veido dalībvalstu datu aizsardzību iestāžu pārstāvji, un Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāju, savukārt “31.panta Komitejai”, ko izveidoja ar 1995.gada datu aizsardzības direktīvu (dalībvalstu pārstāvji) ir jāsniedz sava piekrišana.
Šā gada aprīlī 29.panta Darba grupa izstrādāja vairākus ieteikumus par Privātuma vairogu. Savukārt 31.panta Komitejas 19.maija sanāksme beidzās bez rezultātiem.