"Pirms pieciem gadiem ES spēra milzīgu soli, kad stājās spēkā direktīva pret cilvēku tirdzniecību, bet mēs vēl joprojām neesam pietiekoši vienoti mūsu pieejā, jo dati liecina, ka cilvēku tirdzniecības upuru skaits turpina pieaugt," norādīja Katrīna Bīrdere (Catherine Bearder, ALDE, Lielbritānija ), kas ir EP rezolūcijas ziņotāja par 2016. gada cilvēku tirdzniecības apkarošanas direktīvas īstenošanu.
Situācija Eiropas Savienībā
Eiropas Parlaments pret cilvēku tirdzniecību
Divās rezolūcijās, kas pieņemtas 2016. gada maijā un jūlijā, Eiropas Parlaments novērtēja pašreizējos Eiropas tiesību aktus, lai apkarotu cilvēku tirdzniecību un ieteica vairākus pasākumus, lai uzlabotu situāciju. Deputāti aicināja dalībvalstis labāk īstenot spēkā esošos likumus un izstrādāja labāku atbalstu cietušajiem.
Kā norādīja K. Bīrdere: “Bēgļu krīze padara jautājumu par cilvēku tirdzniecību vēl aktuālāku un mums jādara viss iespējamais Eiropā, lai aizsargātu daudzos tūkstošus neaizsargātu nepilngadīgo, kas palikuši bez pieaugušo uzraudzības un tādā veidā ir īpaši pakļauti cilvēku tirdzniecības draudam.”
Pirmo reizi cilvēku tirdzniecības apkarošanas diena tika aizsākta 2007. gadā pēc Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas priekšlikuma.