„Iekrāsot pasauli oranžu"
Eiropas Parlamenta ēkas Briselē šovakar tiek izgaismotas oranžas, lai atzīmētu 25. novembri, kas ir Starptautiskā diena pret sievietēm vērstas vardarbības izskaušanai un „Iekrāsot pasauli oranžu" kampaņas diena.
Stambulas konvencija
Juridiskā ziņā, Eiropas Padomes Stambulas konvencija ir plašākais starptautiskais līgums un pirmais, juridiski saistošais instruments, kas paredz kriminālatbildību par vardarbību dzimuma dēļ, lai cīnītos pret nesodāmību, novērstu šādus noziegumus un aizsargātu cietušos. Tā stājās spēkā 2014. gada augustā un, lai gan visas ES dalībvalstis to ir parakstījušas, tikai 14 no tām konvenciju ir ratificējušas. Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs šonedēļ parakstīja vēstuli Padomes prezidentūrai, kurā mudina paātrināt šo procesu ES līmenī un aicina pārējās dalībvalstis to ratificēt.
Iespēja saukt vainīgos pie atbildības
“Vardarbība pret sievietēm ir smags noziegums, kas Eiropā ir plaši novērojams. Katru dienu, vai tas būtu mājās, publiskajā telpā vai sociālajos medijos, sievietes un meitenes turpina saskarties ar vardarbību, diskrimināciju un aizskaršanu. Rezolūcijā aicinām dalībvalstis ratificēt un ieviest Stambulas konvenciju, un ES Padomei paātrināt Savienības pievienošanos konvencijai,” skaidro EP deputāte no Zviedrijas A. M. Koraca Bilta (Anna Maria Corazza Bildt, EPP grupa)
Kā sacīja Francijas EP deputāte K. Revolta Dalonesa Bonefoja (Christine Revault D'allonnes Bonnefoy, S&D grupa): “Vardarbība pret sievietēm ir galējas diskriminācijas forma un sieviešu cilvēktiesību pārkāpums. Ir svarīgi, lai Eiropas Savienība ratificētu Stambulas konvenciju, kas ietver konkrētus pasākumus, lai novērstu vardarbību, aizsargātu upurus un sauktu pie atbildības vainīgās personas.”