Maltas prezidentūra ES Padomē: ko no prezidentūras sagaida Maltas deputāti

Ziņa publicēta 17.01.2017
Beidzoties Slovākijas prezidentūrai ES Padomē, tālāk stafeti pārņem Malta. Maltai savas prezidentūras laikā, kā darba kārtības noteicējai un kompromisu meklētājai, nāksies saskarties ar dažādiem izaicinājumiem, starp kuriem ir migrācijas krīze Vidusjūras reģionā, ārpolitiskā spriedze un paredzamais Brexit sarunu sākums. Mēs jautājām Maltas Eiropas Parlamenta deputātiem par viņu viedokli attiecībā uz pirmo Maltas prezidentūru ES Padomē. Uzzini, ko viņi teica, mūsu rakstā.

David Casa (EPP politiskā grupa)

"Maltas prezidentūra nāk izšķirīgā brīdī, kad ES sastopas ar daudziem izaicinājumiem. Svarīgas vēlēšanas notiks Francijā, Nīderlandē un prezidentūras laikā paredzams, ka Apvienotā Karaliste uzsāks 50. panta iedarbināšanu. Brexit, neapšaubāmi, ir nebijis izaicinājums - tas, kā tiks risinātas šīs sarežģītās sarunas, veidos Eiropas Savienību nākošajās desmitgadēs.

Drošība un migrācija arī joprojām ir ES darba kārtības virsotnē. Es ceru un sagaidu, ka lielāka uzmanība tiks vērsta vispārējai situācijai Vidusjūras reģionā, ņemot vērā, ka vispārējā politiskā, drošības situācija un nelegālie migrācijas ceļi joprojām ir milzīgs izaicinājums, kas apņēmīgi jārisina.


Izaugsme un darbavietas joprojām ir absolūta prioritāte Eiropas Savienībā kopumā. Lai gan bezdarba līmenis pēdējo trīs gadu laikā Eiropas Savienībā ir uzlabojies, bezdarba rādītāju atšķirības reģionos joprojām ir augstas."


Roberta Metsola (EPP politiskā grupa)

"Maltas prezidentūra ir kaut kas, kā dēļ mēs esam smagi strādājuši un tas būs brīdis, ar kuru varēsim lepoties Maltā un Gozo.

Kā Eiropas Parlamenta deputāte un kā Maltas pilsone, es vēlos, lai prezidentūra ir ar vislabāko iespējamo iznākumu Eiropai un Maltai. Tuvākajos mēnešos, iespējams, vairāk nekā jebkad agrāk, mums ir nepieciešams tuvināt Eiropu iedzīvotājiem un apstiprināt, kāpēc mums nepieciešama Eiropa un tās vērtības, kas mums ir tik tuvas.


Eiropai ir nepieciešami cilvēki, kas par to iestājas un es ceru, ka Maltas prezidentūra to panāks."


Therese Comodini Cachia (EPP politiskā grupa)

"Lielākais izaicinājums, kas Eiropas Savienībai jārisina, ir nodrošināt pilsoņu iesaisti ES lietās, kā arī padarīt institūciju darbu atbilstošāku problēmām, ar kurām saskaras mūsu pilsoņi. Es to saku novērtējot arī grūtības, ko nesīs Brexit un Trampa ievēlēšana.

Es vēlos redzēt, ka Maltas prezidentūras spēlē lomu gan šajā procesā, gan arī progresa veicināšanā attiecībā uz digitālo vienoto tirgu. Panākt vienošanos un nodrošināt, ka ES ir tiesiskais regulējums un infrastruktūra, lai padarītu digitālā tirgus iespējas par realitāti - tas ir politiskais redzējums, kas nepieciešams mūsu iedzīvotājiem."


Alfred Sant (S&D politiskā grupa)


"Lielākais izaicinājums ir nodrošināt, ka tiek uzturēta skaidra komunikācija ar labiem nodomiem starp Apvienoto Karalisti un dalībvalstīm, kad sāksies Brexit sarunas. ES tāpat kā pārējā pasaule mēģinās panākt skaidrību bezprecedenta situācijās. Problēmas jārisina pārredzami, visaptverošā un jūtīgā veidā.


Vērtējot Maltas situāciju, liels izaicinājums, ar ko Malta saskarsies, ir, neskatoties uz tās izmēru, tikt galā ar administratīvajiem un politiskajiem sarežģījumiem, kas radīsies. Es esmu pārliecināts, ka tas izdosies. Ņemot vērā visus apstākļus, es visvairāk gribētu redzēt progresu imigrācijas un Vidusjūras reģiona politikā."


Miriam Dalli (S&D politiskā grupa)

"Lielākie izaicinājumi būs pēdējās politiskās attīstības tendences Eiropā, tostarp Brexit un vēlēšanas ES valstīs, kas var mainīt Eiropas Savienības dinamiku. Prioritātes prezidentūras laikā, protams, ietver Eiropas imigrācijas politikas progresu. Mums ir vajadzīga patvēruma sniegšanas sistēma, kas nodrošina solidaritāti un cieņu pārvietošanas procesā. Citas prioritātes jomās, kurās es darbojos, ietver aprites ekonomiku, auto izmešus, tādas jomas kā viesabonēšana un wi-fi piekļuve, kā arī Eiropas politika attiecībā un sašķidrināto dabasgāzi."

Marlene Mizzi (S&D politiskā grupa)

"Būt par prezidentūras valsti pirmo reizi mazām valstīm vienmēr ir izaicinājums, un tas, ka prezidentūra notiek tik nemierīgos laikos, padarīs šo darbu īpaši grūtu. Turpmākajos sešos mēnešos jāliek ES iedzīvotājus ES darba kārtības centrā. Eiropai nepieciešams sākt ieklausīties savos cilvēkos un rīkoties saskaņā ar viņu bažām un interesēm. Maltas prezidentūras laikā es ceru redzēt progresu tādās svarīgās jomās kā migrācija, digitālais vienotais tirgus, drošība un sociālā iekļaušana."
Ats. : 20161207STO54929
Atjaunināts 
(
20-12-2016 - 12:27
)