Tiesību akti nodrošinās visaptverošu, integrētu un efektīvāku kontroles sistēmu tādās jomās kā pārtikas un barības drošības noteikumi, veterinārās un augu veselības prasības, organiskā ražošana un aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu noteikumi.
“Pēc zirga gaļas skandāla, patērētājiem radās nopietni, pamatoti jautājumi par pārtikas izsekojamību un gaļas piegādes ķēdes integritāti. Eiropas Parlamenta centienu rezultātā risināt šos jautājumus esam nonākuši pie dokumenta, kas kompetentajām institūcijām ļauj efektīvi apkarot krāpnieciskas prakses,” sacīja EP ziņotāja Karin Kadenbach (S&D, Austrija)
“Esmu gandarīta arī par to, ka Eiropas Parlamentam ir izdevies stiprināt stingrāku noteikumu un regulējuma sadaļu, īpaši par piemērojamiem sodiem tīšu, apzinātu noteikumu pārkāpumu gadījumos. Es ticu, ka nopietnas sankcijas būs galvenais rīks krāpšanas apkarošanai visos pārtikas ķēdes un aprites posmos,” viņa piebilda.
Eiropas Parlamenta deputātu un ES Padomes (ministru) neformālā vienošanās paredz:
Informācija redaktoriem:
Nesenie pārtikas viltošanas gadījumi, piemēram, zirga gaļas skandāls, ir parādījuši vajadzību pēc efektīvākās atbildīgo institūciju rīcības, lai pasargātu gan patērētājus, gan godīgos nozares pārstāvjus no riskiem, kas izriet no noteikumu pārkāpumiem jebkurā pārtikas ķēdes posmā.
Jaunie noteikumi sekos riska novērtējumā balstītai pieejai, tādejādi atļaujot kompetentajām iestādēm koncentrēt savus resursus uz būtiskākiem jautājumiem (ne tikai veselības risku, bet gan visu risku apsvēršanu).
Lai izveidotu saskaņotu vispārējo rāmējumu, regulas priekšlikums vienā normatīvajā tekstā aptver oficiālās kontroles visos lauksaimniecības ķēdes sektoros (šobrīd sadalīts starp ap 16 regulām un direktīvām). Priekšlikums piedāvā padziļinātu pārskatu par esošo nodrošinājumu, mērķējot novērst jebkādu normatīvu pārklāšanos, un izmanto proporcionālu un elastīgu pieeju, lai varētu efektīvāk reaģēt ārkārtas situācijās, piemēram, izveidojot raitāku procedūru oficiālo laboratoriju akreditācijai.