Deputāti uzsvēra nepieciešamību novērst tiesiskā regulējuma “pelēkās zonas”, kas dalībvalstīs rada būtiskas atšķirības starp valsts, reģionālajiem noteikumiem un judikatūru. Jaunie biznesa modeļi tiek izmantoti kā tūrismā (piemēram, Airbnb) vai pasažieru pārvadāšanā (piemēram, Uber), tā arī citās nozarēs.
EP deputāti ieteikumi:
Likumdošanai tomēr nevajadzētu ierobežot sadarbīgo ekonomiku, norādīja deputāti, nosodot atsevišķās valstīs pieņemtos lēmumus “tūristu naktsmītņu piedāvājuma samazināšanai”.
Rezolūcija tika apstiprināta ar 510 balsīm pret 60, 48 deputātiem atturoties.
EP ziņotājs Nicola Danti (S&D, IT) sacīja: “Eiropas līmeņa sadarbīgās ekonomikas stratēģija ir neaizstājama. Mērķis ir novērst atšķirīgu noteikumu piemērošanu līdzīgu pakalpojumu sniedzējiem ierastajā un sadarbīgajā ekonomikā – gan raugoties uz pieeju tirgum, gan nodokļu saistību izpildi. Tā jānodrošina godīga konkurence gan starp tiešsaistes un tradicionālo pakalpojumu sniedzējiem, gan starp pēdējiem un tā dēvētajiem “profesionālajiem patērētājiem”.”
Fakti: 2016.gadā veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka 17% Eiropas patērētāju ir izmantojuši sadarbīgās ekonomikas pakalpojumus, un 52% ir dzirdējuši par šādiem pakalpojumiem. Savstarpējā izmitināšana ir lielākais sadarbīgās ekonomikas sektors darījumu skaita ziņā, savukārt automobiļu koplietošana ir lielākais sektors platformu ienākumu ziņā.
Pieņemtā rezolūcija ir EP atbilde uz Eiropas Komisijas izstrādāto Eiropas sadarbīgās ekonomikas programmu.
Papildu informācija
Plašākai informācijai
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Tālr.: + 371 26440185