Naida runa un vardarbība pret Eiropas ebrejiem ir pretrunā Eiropas vērtībām, un visām ES valstīm jārūpējas par tās ebreju pilsoņu drošību, teikts rezolūcijā. Deputāti mudina politiskos līderus publiski nosodīt antisemītiskus izteikumus un katrā valstī noteikt nacionālo koordinatoru cīņai ar antisemītismu.
Tiesībaizsardzība
Noziedzīgu nodarījumu rasistiski motīvi būtu uzskatāmi par atbildību pastiprinošu apstākli. Izmeklēšana būtu jāuzsāk arī gadījumos, kad antisemītiski nodarījumi veikti interneta vidē, teikts rezolūcijā.
EP deputāti arī aicina uzlabot pārrobežu sadarbību izmeklēšanā, īpaši teroraktu gadījumā. Policijā vajadzētu izveidot struktūrvienības, kuru pārziņā ir tieši naida noziegumu izmeklēšana. Lai veicinātu izmeklēšanu, visām dalībvalstīm vajadzētu pieņemt Starptautiskās Holokausta piemiņas alianses noteikto antisemītisma definīciju.
Pilsoniskā sabiedrība
Tiešsaistes pakalpojumu sniedzējiem – meklētājprogrammām, sociālajiem medijiem, lietojumprogrammu platformām – vajadzētu pastiprināt cīņu ar antisemītisku naida runu. EP deputāti uzskata, ka holokausta vēsture būtu jāmāca skolās, un vēstures grāmatām būtu jāataino ebreju vēsture, izvairoties no jebkādām antisemītisma izpausmēm.
ES prioritātes un pamattiesības
Atsevišķā balsojumā deputāti ceturtdien deva piekrišanu ES Pamattiesību aģentūras darba prioritātēm 2018.-2022.gadā. Starp tām ir patvēruma meklētāju tiesības, bēgļu integrācija, cīņa ar rasismu un ksenofobiju, personas datu aizsardzība un romu integrācija.
Iepriekš Eiropas Parlamenta pārstāvji sarunās ar Eiropas Komisiju (EK) un ES Padomi bija aicinājuši dot aģentūrai iespēju izvērtēt policijas darbu un pretterorisma pasākumus regulējošo likumdošanu. Eiropas Komisijas un ES Padomes pārstāvji solījuši apsvērt šādu iespēju.
Papildu informācija
Plašākai informācijai
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185