„Projektu naktī 2017” piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki no 28 Latvijas pilsētām/novadiem un vietēja un starptautiska mēroga eksperti, kas 24 stundu laikā dažādās tematiskajās darbnīcās apguva radošumu un ideju ģenerēšanu, zināšanas par projekta attīstības ciklu, neformālās izglītības metodēm un mācīšanos, veiksmīgas partnerības veidošanu, projektu redzamību, publicitāti, rezultātiem un to izplatīšanu.
„Projektu nakts 2017” norises laikā dalībnieki attīstīja 31 projekta ideju, plānojot un rakstot Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektus, kurus iesniegt šī gada noslēdzošajā termiņā, lai saņemtu finansējumu savām idejām un pārvērstu tās realitātē.
Pasākumā īpaša uzmanība tika veltīta projektu rezultātu izplatīšanai un publicitātei, savus ieteikumus un veiksmes formulas atklāja Artūrs Frosts, vienas no Latvijā lielākajām mediju aģentūrām „Arena Media SIA” vadītājs. Viņš stāstīja, kā izveidot savu mārketinga stratēģiju un kā izvērst komunikāciju, lai nodrošinātu efektīvu projekta rezultātu izplatīšanu.
Pieredzējušie programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu īstenotāji deva padomus, kā labāk sagatavot savu projekta pieteikumu, kas jāņem vērā, lai projekts izdotos. Nakts melnumā ikviens varēja izsmieties kopā ar improvizācijas teātra aktieri Vari Klausītāju vai izmēģināt iejusties DJ lomā Rīgas DJ skolas ekspertu vadībā.
Tāpat dalībniekiem bija iespēja dzirdēt vieslektora Laimoņa Ragauska (Laimonas Ragauskas) no Lietuvas lekciju par jaunākajām digitālajām aplikācijām projektu efektīvai komunikācijai.
Natalja Gudakovska, apmācību vadītāja un programmas „Erasmus+” vēstnese: „”Projektu nakts” ļauj satikties dažādiem jauniešiem un iedvesmoties vienam no otra, iegūt pārliecību, ka viņu ideju ir iespējams pārvērst reālā projektā. Galvenais ir saprast, kā šo ideju padarīt atbilstošu programmas prasībām. Jauniešiem bija iespēja apmeklēt virkni dažādu radošo darbnīcu, lai viņi vēl labāk saprastu, kas ir projekts, ko nozīmē projekta cikls, un kādi posmi jāiziet, lai varētu īstenot starptautiskas projektu aktivitātes.”
Normunds Pīlips, apmācību vadītājs: „Mani ļoti patīkami pārsteidza, ka manā grupā bija jaunieši, kas atklāti teica - mēs gribam rakstīt projektu, mēs esam sākuši, bet mēs nezinām, ko tālāk darīt, tāpēc mēs atbraucām, lai uzdotu jautājumus. Kopumā šķiet, ka pasākums ir efektīvs, interesants, atbalstošs un iedrošina jauniešus nākt un piedalīties!"
Dārta Olekša, dalībniece: „Uzrakstot un īstenojot savu pirmo projektu, jaunietis potenciālajam darba devējam var reāli pierādīt, ka ir spējīgs vadīt apjomīgu projektu, tas palīdz jaunietim kļūt konkurētspējīgākam darba tirgū."
Lauma Paegle, dalībniece: „Es vairāk izpratu projektu būtību, kā tas jāraksta, kā veicināt tā publicitāti un atpazīstamību. „Projektu nakts” ir foršs pasākums, kad nav laika gulēt, jo ir tik daudz interesantu cilvēku no kuriem iedvesmoties!”
Šogad trešais „Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iesniegšanas konkurss, saskaņā ar Eiropas Komisijas noteikto, ir 4. oktobris (līdz plkst. 12:00 pēc vietējā laika jeb līdz plkst. 13:00 pēc Briseles laika). Finansējums trešajā projektu iesniegšanas kārtā ir vairāk nekā miljons eiro.
Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem
2017. gads ir jau ceturtais gads programmas „Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.
Programma „Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.
Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas „Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.