Semināru, apmācību un konferenču darba valoda – angļu.
Visas izmaksas tiek segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu līdzekļiem. Dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28,46 eiro apmērā. Ja piesakies apmācībām, kas norisinās Latvijā, līdzfinansējums nebūs nepieciešams. Pašam jārēķinās ar ceļa izdevumiem uz un no apmācībām līdz savai mītnes pilsētai.
Turpinājumā aicinām iepazīties ar aktuālajām starptautiskajām apmācībām, to mērķiem, norises vietu un laiku. Plašāka informācija par apmācībām: http://jaunatne.gov.lv/lv/apmacibas.
”Learning in EVS”
No 12. līdz 17. novembrim Lietuvā norisināsies
starptautiskās apmācības par to, kā atbalstīt brīvprātīgo mācīšanās procesu
Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projektos. Pieteikšanās līdz 8. oktobrim!
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2hrpZ5Q
Darbs ar NEET jauniešiem: inovatīvas pieejas, lai nodrošinātu pastāvīgu motivāciju
Apmācību “Work with young people in NEET situation: Innovative approaches from reaching out to ensuring constant motivation” mērķis ir uzlabot NEET jauniešu dzīves situāciju, stiprinot ekspertu kapacitāti, īpašu uzmanību pievēršot neformālās izglītības metožu izmantošanai. Starptautiskās apmācības notiks no 14. līdz 17. novembrim, Siguldā. Pieteikšanās tiešsaistē līdz 9. oktobrim.
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2hcXhCa
Atbalsta rīki Jauniešu apmaiņas projektiem (TYE – Tools for Youth Exchanges)
Jauniešu apmaiņām vajag saturu – lai radītu labu saturu, vajag rīkus. Galvenais šo apmācību - Tools for Youth Exchanges (TYE) – mērķis ir palīdzēt jaunatnes līderiem un jaunatnes darbiniekiem izzināt, dalīties un adaptēt rīkus, kas var tikt izmantoti, lai uzlabotu Jauniešu apmaiņas projektus. Apmācības norisināsies no 2017. gada 11. līdz 17. decembrim Budapeštā, Ungārijā. Pieteikšanās līdz 29. oktobrim!
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2xsBq3a
Starptautiskas apmācības par mācīšanos un Youthpass (Tuning In: to Learning and Youthpass)
Apmācības norisināsies no 2018. gada 19. līdz 24. februārim Itālijā. Tās sniegs praktisku atbalstu mācību fasilitēšanai jaunatnes darba aktivitātēs, izmantojot Youthpass. Pieteikšanās līdz 15. novembrim!
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2hpwWV5
Appetiser: ievadkurss, kā jaunatnes darbā izmantot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmu
Šīs apmācības dalībniekiem sniegs pirmo pieredzi starptautisko projektu iespējās, kā arī motivēs pašus rakstīt programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu pieteikumus. Tās norisināsies no 2018. gada 5. līdz 9. martam. Pieteikšanās tiešsaistē līdz 1. decembrim.
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2xzBXzU
BiTriMulti (BTM) – daudzpusīgas apmācības tiem, kas vēlas īstenot Jauniešu apmaiņas projektu pirmo reizi
Apmācību mērķis ir sniegt starptautisku mācību pieredzi jaunatnes darba jomā aktīviem cilvēkiem, ļaujot viņiem attīstīt savas kompetences Jauniešu apmaiņas projektu īstenošanā. Īpaši, ja viņiem nav līdzšinējās pieredzes. Apmācības norisināsies no 2018. gada 20. līdz 24. februārim Īrijā. Pieteikšanās līdz 1. decembrim!
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2htKTxH
SOHO – starptautiskās apmācības Eiropas Brīvprātīgā darba atbalsta personām
SOHO mērķis ir veicināt Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projektu kvalitāti, attīstot atbalsta personu kompetences. Apmācībās tiks sniegta aktuālākā informācija par programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" iespējām. Tās norisināsies no 2018. gada 21. līdz 25. februārim Lielbritānijā. Pieteikšanās līdz 1. decembrim!
Vairāk informācijas: http://bit.ly/2wfaYXv
Praktiska informācija par apmācībām
Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.
Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.
Ar dalībniekiem, ar kuriem tiks apstiprināta dalība apmācībās, tiks noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.
Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
- kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
- nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
- sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!
Par SALTO Resursu centru
SALTO ir saīsinājums no frāzes angļu valodā „Support, Advanced Learning and Training Opportunities”, kas latviešu valodā nozīmē „Atbalsts un paplašinātas mācību iespējas.” Tas ir tīkls, kurā ir astoņi resursu centri, kuri darbojas Eiropas jaunatnes prioritāšu jomās, atbalstot Eiropas Komisijas programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”.
Papildus informācijai: