Starpsektoru pieeja mobilitātes projektiem “Erasmus+” programmā
No 2018. gada 5. līdz 8. jūnijam Polijā norisināsies apmācības, lai pievērstu uzmanību, ka sekmīga mobilitātes projekta īstenošana ir atkarīga no dažādiem aspektiem, piemēram, vadības, mentoringa, risku novēršanas, mudinot dalībniekus būt aktīviem un apzināties savu mācīšanās procesu. Apmācību laikā varēs apgūt: projekta vadību un tā kvalitātes aspektus; mentoringu un riska novēršanu; mobilitāti kā mācību procesu.
Pieteikšanās līdz 28. februārim! Plašāk par apmācībām: http://bit.ly/2C0bNpF.
COMETS – izprast un fasilitēt individuālo un grupu mācību procesus
No 2018. gada 2. līdz 8. maijam Vīnē ( Austrijā) notiks apmācības apmācītājiem par to, kā izprast un fasilitēt individuālo un grupu mācību procesus. Tās balstītas uz Eiropas apmācību stratēģijas (EAS) kompetenču modeli apmācītājiem, kas strādā starptautiskā līmenī.
Šajās apmācībās tiks likts uzsvars uz šādām kompetencēm: izvēlēties, adaptēt vai radīt atbilstošās metodes; radīt drošu, iedvesmojoši mācīšanās vidi; atbalstīt tos, kuri mācās, identificējot viņu vajadzības un tās apmierinot, pārvarot visas barjeras; izprotot un fasilitējot grupas dinamiku tā, lai tā būtu atbilstoša dažādiem mācīšanās veidiem; stimulēt aktīvu līdzdalību, motivējot un iespējojot dalībniekus; efektīvi pārvaldīt savas emocijas apmācību situācijās; respektējot ētiskās robežas starp tiem, kuri mācās.
Pieteikšanās līdz 1. februārim! Plašāk par apmācībām: http://bit.ly/2Bi1nVr.
TICTAC – daudzpusīgas apmācības, lai veicinātu Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu aktivitāšu kvalitāti programmā "Erasmus+: Jaunatne darbībā"
No 2018. gada 19. līdz 25. martam Bonnā (Vācijā) norisināsies apmācības jaunatnes līderiem un jaunatnes darbiniekiem, kas ir ieinteresēti izmantot starptautisko sadarbību, lai uzlabotu vietējās attīstības stratēģijas. To laikā tiks veicināta kvalitatīvu "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu izstrāde.
Pieteikšanās līdz 28. janvārim. Plašāk par apmācībām: http://bit.ly/2nVIQZD
Appetiser: ievadkurss, kā jaunatnes darbā izmantot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmu
No 2018. gada 5. līdz 9. martam Latvijā notiks Appetiser apmācības “Ievadkurss: kā izmantot programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējas starptautiskajā jaunatnes darbā”. Šīs apmācības dalībniekiem sniegs pirmo pieredzi starptautisko projektu iespējās, kā arī motivēs pašus rakstīt programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu pieteikumus.
Pieteikšanās līdz 17. decembrim. Plašāk par apmācībām: http://bit.ly/2xzBXzU.
Praktiska informācija par apmācībām
Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.
Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.
Ar dalībniekiem, ar kuriem tiks apstiprināta dalība apmācībās, tiks noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu (28,46 eiro), aģentūra iegādājas avio biļetes.
Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
- kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
- nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
- sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!
Par SALTO Resursu centru
SALTO ir saīsinājums no frāzes angļu valodā “Support, Advanced Learning and Training Opportunities”, kas latviešu valodā nozīmē “Atbalsts un paplašinātas mācību iespējas.” Tas ir tīkls, kurā ir astoņi resursu centri, kuri darbojas Eiropas jaunatnes prioritāšu jomās, atbalstot Eiropas Komisijas programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”.
Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.
Papildus informācijai: