Priekšlikums paredz atteikties no 46 pašlaik Apvienotajai Karalistei paredzētajām vietām, bet atlikušās 27 sadalīt starp 14 ES valstīm, kas pašlaik ir nepietiekami pārstāvētas EP.
ES mēroga vēlēšanu saraksti
Deputāti balsos arī par priekšlikumu izveidot ”transnacionālus” vēlēšanu sarakstus, kas aptvertu visu ES teritoriju. Galīgajam lēmumam par Eiropas Parlamenta sastāvu nākamajā sasaukumā nepieciešams vienbalsīgs visu ES valstu atbalsts.
Priekšlikumā arī uzsvērts, ka jaunais sadalījums stātos spēkā tikai pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES. Pretējā gadījumā spēka paliktu pašreizējā kārtība.
Vēlēšanu tiesību aktu reforma
Trešdien deputāti arī atkārtoti aicinās dalībvalstu valdības īstenot ES vēlēšanu tiesību aktu reformu, kas pavērtu ceļu transnacionālu vēlēšanu sarakstu izveidei.
Pamatinformācija
2015. gada 11. novembrī Eiropas Parlaments izmantoja savas tiesības ierosināt 1976. gadā pieņemtā ES vēlēšanu likuma reformu.
Nākamie soļi
Parlamenta priekšlikumu modernizēt vēlēšanu likumu pašlaik izvērtē ES Padome, kam jāpieņem vienbalsīgs lēmums. Pēc tam galīgais lēmums jāpieņem EP plenārsēdē. Jaunie noteikumi saskaņā ar katrā konstitūcijā paredzētu procedūru būs jāapstiprina arī visām dalībvalstīm.
Debates: trešdien, 7. februārī
Balsojums: trešdien, 7. februārī
Procedūra: likumdošanas iniciatīva, jautājums, uz kuru Padomei jāatbild mutiski
Preses konference (vēl jāapstiprina): trešdien, 7. februārī pulksten 14.30 ar EP līdzziņotājiem Danuta Hübner (EPP, Polija) un Pedro Silva Pereira (S&D, Portugāle)
#EP2019