Eiropas politiskajā kartē pēc I Pasaules kara parādījās iepriekš neeksistējušas robežas. 10 nācijām pavērās unikāla iespēja veidot jaunas demokrātijas. Uz kara fiziskajām un mentālajām drupām radās cerības, aizsākās valstu dzimšanas un demokrātiskas atdzimšanas procesi, attīstība caur pārmaiņu grūtībām. Tādām valstīm kā Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Ukraina, Ungārija, Austrija, Čehoslovākija un Dienvidslāvija tālākais vēsturiskais ceļš izvērtās gana dramatisks – piedzīvojot gan īsus uzplaukuma periodus, gan II Pasaules kara jukas un postu, gan neatkarības atjaunošanu daudzās no minētajām valstīm, gan valstu sadalīšanos.
100 gadus pēc Pirmā pasaules kara Eiropa ir ne tikai ģeogrāfiska vienība globālajā kartē, bet tādu valstu un pilsoņu kopība, kura ir spējusi vardarbības vietā likt miermīlīgas sadarbības ideju un praksi. Bet ko šīs valstis un nācijas, kuras pieteica sevi uz pasaules skatuves pirms 100 gadiem, var Eiropai un pasaulei piedāvāt šodien kā pamatu stabiliem nākamajiem 100 gadiem? Kas ir valstiskie sasniegumi, personiskās uzvaras un idejas, kā arī pilsoniskās spējas, kas ir dzinulis tālākai attīstībai un Eiropas lomai pasaulē?
Konference pulcēs pārstāvjus no valstīm, kuras parādījās Eiropas politiskajā kartē Pirmā pasaules kara beigās. Eksperti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un citām valstīm sniegs savu redzējumu un dalīsies ar labās prakses piemēriem, ko šīs valstis tagad un nākamajos 100 gados var dot Eiropai - mieram, demokrātijai un izaugsmei.
Konference notiks 2018. gada 7. maijā no plkst. 9.30 - 17.30, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3. Interesentiem iespējams reģistrēt dalību līdz 25. aprīlim, aizpildot reģistrācijas formu, rakstot uz europe@after100before.eu vai zvanot + 371 26114440.