EP rezolūcija tika pieņemta ar 488 balsīm pret 43, 114 deputātiem atturoties.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Eiropas Komisiju (EK) piešķirt pastāvīgu un atbilstošu finansējumu ES budžetā Mediju plurālisma un mediju brīvības centra Plašsaziņas līdzekļu plurālisma uzraudzības instrumentaatbalstam un izveidot mehānismu, ar ko novērtē plašsaziņas līdzekļu daudzveidības apdraudējumu dalībvalstīs.
EP deputāti arī aicina ES dalībvalstis palielināt finansiālo atbalstu sabiedriskajiem medijiem un pētnieciskajiem žurnālistiem, neiesaistoties redakcionālu lēmumu pieņemšanā. Viņi arī ierosina paredzēt prasību dalībvalstīm regulāri ziņot par jebkuru publisko finansējumu, kas sniegts plašsaziņas līdzekļu īpašniekiem. Rezolūcija arī atgādina par Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām (ICCPR) 19. pants un ES Pamattiesību harta. Es centos uzsvērt, ka jēdziens “viltus ziņas” ir maldinošs, un to aizvien biežāk attiecina uz internetā atrodamo informāciju.”
“Mans mērķis bija ņemt vērā Kopīgo deklarāciju par vārda brīvību un “viltus ziņām”, dezinformāciju un propagandu. Es piekrītu tajā paustajam, ka tiesības izplatīt un saņemt informāciju nevar tikt attiecinātas tikai uz šķietami “pareiziem” uzskatiem, tās jāpiemēro arī šokējošiem un aizskarošiem viedokļiem,” viņa piebilda.
Rezolūcijas projekts arī aicina aizsargāt trauksmes cēlējus un norāda uz nepieciešamību stiprināt digitālo līdzekļu lietošanas prasmes, lai tā paaugstinātu iedzīvotāju spēju iegūt un analizēt informāciju.
Papildu informācija
Plašākai informācijai
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Tālr.: + 371 26440185