ES valstu līderi apspriedīs kopīgu cīņu pret Covid-19

Ziņa publicēta 21.01.2021
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien videokonferences režīmā apspriedīs kopīgu cīņu pret Covid-19 pandēmiju. Aktuālākā problēma patlaban – plašas iedzīvotāju vakcinācijas kampaņas organizēšana.

Eiropadomes tīmekļa vietnē norādīts, ka sanāksmē Eiropas Komisija iepazīstinās ar vakcinācijas uzsākšanas gaitu un vienlīdzīgu piekļuvi preparātiem. Līderi aicināti dalīties ar pieredzi imunizācijas kampaņu īstenošanā un pārrunāt vakcīnu sertifikācijas procesu. Tikšot apspriesta arī iespējamā sadarbība ar ārpusbloka valstīm un visi pieejamie instrumenti cīņai ar pandēmiju. 

Vācijas kanclere Angela Merkele jau iepriekš norādīja, ka viens no jautājumiem varētu būt vienota robežkontroles politika, lai ierobežotu jaunu lipīgāku koronavīrusa paveidu izplatīšanos.  

Pagaidām nav skaidrs, vai līderi apspriedīs iespējamo sadarbību ar Krieviju. Tās varas iestādes pieteikušas vakcīnu pret Covid-19  – “Sputnik V” – reģistrēšanai Eiropas Savienībā, un Eiropas Zāļu aģentūra dokumentus sāks izskatīt februārī.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) 2019. gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr 2020. gada septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Avots: https://www.lsm.lv/