Strasbūrā Eiropas dienā atklāta Konference par Eiropas nākotni

Ziņa publicēta 10.05.2021
Atklāšanas pasākumā tika atzīmēta Parlamenta, Padomes un Komisijas kopīgi uzsāktā līdzdalības procesa uzsākšana.

Eiropas Parlaments 2021. gada Eiropas dienā Strasbūrā rīkoja konferences par Eiropas nākotni atklāšanas pasākumu.

Eiropas dienas svinības

Pēc Francijas prezidenta Makrona apsveikuma ar savām uzrunām uzstājās ES iestāžu priekšsēdētāji, daloties ar redzējumu par Eiropas nākotni, savukārt valdes līdzpriekšsēdētāji atbildēja uz jautājumiem, ko uzdeva pilsoņi no ES dalībvalstīm. Fiziski atklāšanā piedalījās arī Erasmus studenti no vairākām dalībvalstīm, kā arī konferences valdes locekļi, ievērojot atbilstošos sanitāros pasākumus. Vairāk nekā 500 ES iedzīvotāji pasākumu apmeklēja attālināti. Attālināti pievienojās arī Eiropas lietu ministri, Eiropas Parlamenta un dalībvalstu parlamentu deputāti un citi ievērojami viesi.


Skatieties konkrētas uzrunas, klikšķinot uz saitēm:

Francijas prezidenta Emanuela Makrona apsveikuma runa

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Dāvida Sasoli uzruna

ES Padomes prezidentūras laikā Portugāles premjerministra Antoniu Koštas uzruna

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Lejenas uzruna

Valdes līdzpriekšsēdētāju replikas: Gijs Ferhofštats (Parlaments), Ana Paula Zakariaša (Padome) un Dubravka Šuica (Komisija)

Visu pasākumu ar vijolnieka Reno Kapušona un Karski kvarteta uzstāšanos varat noskatīties šeit.

Nākamie soļi

Valde drīz noteiks konferences pirmās plenārsēdes datumu. Notiek gatavošanās iedzīvotāju paneļdiskusijām, un arvien pieaug dalībnieku un pasākumu skaits konferences daudzvalodu digitālajā platformā. Konferences veidotāji ir apņēmušies dot pēc iespējas vairāk vietas jauniešiem, un šajā nolūkā turpinās gatavošanās oktobrī gaidāmajai Eiropas Parlamenta rīkotajai Eiropas Jaunatnes dienai (EYE).

Vispārīga informācija

Pirms pasākuma konferences valde pieņēma Konferences nolikumu, kur sīki izklāstīts, kā strādās konference, lai iedzīvotāju prioritātes, cerības un bažas pārvērstu praktiskos ieteikumos.

Avots:https://www.europarl.europa.eu/