Bez tam Komisija aptur maksājumus Krievijas struktūrām pēc spēkā esošajiem līgumiem. Tiek pārskatīti visi projekti, kuros patlaban piedalās Krievijas pētniecības organizācijas: gan iepriekšējā ES pētniecības un inovācijas programmā “Apvārsnis 2020”, gan “Apvārsnī Eiropā”.
Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniece digitālajam laikmetam gatavas Eiropas jautājumos Margrēte Vestagere:
ES sadarbība pētniecībā balstās uz izcilības un inovācijas pamatā esošo brīvību un tiesību ievērošanu. Krievijas šausmīgā militārā agresija pret Ukrainu ir uzbrukums šīm vērtībām. Tāpēc ir laiks izbeigt mūsu sadarbību ar Krieviju pētniecībā.
Par inovāciju, pētniecību, kultūru, izglītību un jaunatnes lietām atbildīgā Komisijas locekle Marija Gabriela:
Krievijas militārā agresija pret Ukrainu ir uzbrukums brīvībai, demokrātijai un pašnoteikšanās tiesībai, kas ir pamatā kultūras izpausmei, akadēmiskajai un zinātniskajai brīvībai un zinātnieku sadarbībai. Rezultātā esam nolēmuši neiesaistīties ar Krievijas struktūrām turpmākos pētniecības un inovācijas sadarbības projektos. Taču esam cieši apņēmušies nodrošināt Ukrainas turpmāku sekmīgu dalību “Apvārsnī Eiropā” un “Euratom” pētniecības un mācību programmās. Ukrainas zinātnieki un pētnieki 20 gadus ir bijuši galvenie dalībnieki mūsu ES pētniecības un inovācijas pamatprogrammās un ir apliecinājuši izcilību un līderību inovācijā. Esam noteikuši administratīvus pasākumus, lai nodrošinātu, ka sekmīgie atbalsta izmantotāji Ukrainā var saņemt finansējumu no ES pētniecības un inovācijas programmām.
Avots: https://latvia.representation.ec.europa.eu/