Degsim gaišas uguntiņas Ziemassvētku celiņā

Ziņa publicēta 23.12.2014
11.decembrī Degumnieku bibliotēkā pulcējās skolēni. Uz pasākumu tika aicinātie čaklākie lasītāji un aktīvākie bibliotēkas apmeklētāji Bibliotēkas draugi. Ziemassvētku gaidīšanas laikā jāpaveic daudz un dažādi darbiņi, laisvētkus varētu godam sagaidīt.

Šajā pēcpusdienā bērni iepazinās ar latviešu tautas dziesmām par Ziemassvētkiem. Tās bija sagrieztas, tāpēc vajadzēja salikt un izveidot pareizu tautas dziesmu.

Nākošais darbiņš bija- rotāt eglīti. Katram bērnam bija no papīra izgriezta eglīte, kas prasījās pēc izrotāšanas. Visi ar lielu aizrautību ķērās pie darba. Rezultātā visas eglītes ieguva skaistu un košu Ziemassvētku rotu.

Ar lielu prieku bērniem patika izspēlēt pasaku “Rācenis”. Spēle tā aizrāva mazos aktierus, ka bija vairākas reizes jāatkārto.

Nākot uz pasākumu, katram bērnam līdzi bija jāņem kāds dzejolis vai dziesma. Un kad pienāca dāvanu saņemšanas laiks, katram bija kāds jauks un skanīgs dzejolis.

Pēc labi padarītiem darbiņiem visus gaidīja Ziemassvētku našķis- piparkūkas un mandarīni.

‍Ināra kokare,
‍Ošupes pagasta Degumnieku bibliotēka