Dzejas dienas Lazdonā.

Ziņa publicēta 07.10.2016
Dzejas dienu scenāriju un organizēšanu šogad uzņēmās bibliotēkas ilggadējie sadarbības partneri Lazdonas pamatskolas pedagogi un bērni. Es biju tikai viesis ar dzejas vēstījumu par mūsu novadnieku jubilāru Uldi Ausekli.

Pasākuma ieskaņā skanēja bērnu sagatavotie dzejoļi. Tika prezentēta skolēnu izveidotā dzejoļu grāmata “Garā pupa” . Visu papildināja rudens ziedu kompozīciju izstāde.

Pēc dzejiskā ievada skolotāja Sandra Sprukule aicināja dalībniekus doties dabā meklēt dzejoļus. Ievērojot īpašās norādes – zīļu taka, kastaņu taka, vilkābeles ogu taka, bērni devās meklēt dzejoļus.

Es devos ar sākumskolas dzejas draugiem pa zīļu taku. Noejot no kalna pa meža celiņu mēs nokļuvām Lazdonas ezera krastā, kur rudens vējš, kādā eglītē bija iepūtis krāsainas kļavas lapas uz kurām bija sarakstīti dzejoļi tieši mums. Pie siltā ugunskura jauki lasījām dzejoļus, līdz atgriezāmies skolā, kur visus gaidīja silta tēja un svētku kliņģeris.

Prātā nāk mūsu Adines Ķirškalnes vārdi :

“Ceļmalas pilnas ar dzejoļiem
Kā varavīkšņainas rasas,