Sarkaņu pagasta daba stāsta

Ziņa publicēta 16.11.2017
Šoruden biedrība “Sarkaņu pagasta kultūrmantojums”, sadarbībā ar Sarkaņu bibliotēku, realizējusi divus projektus - „Augu krāsas Vidzemes brunčos” un “Sarkaņu pagasta daba stāsta”. Projektu laikā dalībnieki apguva jaunas prasmes un zināšanas, palūkojās arī uz mūsu apkārtējās dabas vērtībām radoši un no neierastāka skatu punkta. Abu projektu aktivitātes tematiski savijas, tāpēc rezultātus prezentējošs noslēguma pasākums tiek rīkots kopā 22. novembrī Sarkaņu pagasta bibliotēkā, kur tiks atklāta projektos tapušo darbu izstāde “Sarkaņu pagasta daba stāsta”.

Projektā „Augu krāsas Vidzemes brunčos” Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošās pētnieces Anetes Karlsones vadībā interesenti apguva sentēvu amatniecības tradīcijas tautas tērpa gatavošanā. Augusta sākumā meistardarbnīcā tika sakrāsota dzija ar augu krāsvielām Sarkaņu tautiskiem brunčiem un audumi Sarkaņu dabas ainavu veidošanai tekstilmozaīkas tehnikā projekta “Sarkaņu pagasta daba stāsta” ietvaros. Dalībnieki raksta kompozīciju brunču audumam veidoja Austrumvidzemes tradīcijās. Aušanas prasmēs konsultēja Tautas daiļamata meistare Inese Mailīte.

Projekta “Sarkaņu pagasta daba stāsta” mērķis bija popularizēt mūsu pagasta pamatvērtību – dabu ar Ingas Sudāres-Špunes fotogrāfijām, Latvijas Pasta izdotām markām un Ilzes Pliskas vadībā veidotiem dekoriem tekstilmozaīkas tehnikā.

Projekta aktīvā daļa sākās septembra beigās un turpinājās 8 sestdienas Sarkaņu bibliotēkā, kad Ilze Pliska gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbībās dalībniekiem mācīja tekstilmozaīkas tehnikas.

Izstāde “Sarkaņu pagasta daba stāsta” veltīta Latvijas dzimšanas dienai,  gan rosinot mums būt saudzīgiem un vērīgiem dabā, gan veicinot kultūrvēsturiskā nemateriālā mantojuma saglabāšanu, gan stiprinot iedzīvotājos sava novada patriotismu un latvisko identitāti.

Tekstildarbu un fotogrāfiju izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 20. decembrim.

Krāsotās dzijas paraugi ar pasīti par krāsvielu avotiem un brunči būs apskatāmi Sarkaņu bibliotēkā līdz 2018. gada 28. februārim. Vēlāk tie glabāsies biedrības “Sarkaņu pagasta kultūrmantojums” telpās.

Ikviens interesents ir laipni gaidīts Sarkaņu bibliotēkā uz abu projektu noslēguma pasākumu un radošo darbu izstādes "Sarkaņu daba stāsta" atklāšanu 22. novembrī plkst. 16.30!

Projektus finansiāli atbalsta:

„Augu krāsas Vidzemes brunčos”

“Sarkaņu pagasta daba stāsta”.

‌Ieeja pasākumā: bez maksas

Informācija:

t.26210523 – Irina Sarkaņu bibliotēkā

t.26068109 - Ilze Pliska

e-pasts: sarkanubiblioteka@inbox.lv, sarkanukm@inbox.lv

Informāciju iesūtīja: Sarkaņu bibliotēkas vadītāja un biedrības Sarkaņu pagasta kultūrmantojums projektu „Augu krāsas Vidzemes brunčos” un  “Sarkaņu pagasta daba stāsta” vadītāja Irina Bačuka.

Mob. tālr.: 00 371 26210523.

Foto: Pasākuma afiša