Mana tautasdziesma

Ziņa publicēta 03.12.2018
Latvijas simtgadei veltīta pēcpusdiena Degumnieku bibliotēkā 30.novembrī.

Latvijas simtgadi bibliotēkā svinējām kopā ar 2.klases skolēniem. Latvija un tautasdziesma – tie ir nesaraujami saistīti vārdi, jo dainās taču ir visa latviešu tautas dzīve. Bērnu veltījums Latvijai bija viņu izvēlētas un ilustrētas  tautasdziesmas. Pasākums sākās  ar bibliotekāres stāstījumu par  Krišjāni Baronu un dainu skapi. Bērni uzzināja arī to, kā dainas dalās pa tēmām. Arī mums bija pajukušas dažas lapiņas ar tautasdziesmām, kurām vajadzēja atrast savu īsto vietiņu, un pie viena arī noklausīties, kā tās skan. Kad uzdevums bija izpildīts, skolēni skaitīja savas izvēlētas dainas. Tas bija ļoti sirsnīgi! Vēl viens uzdevums bija – jāatšifrē, kāda tautasdziesma slēpjas zem bilžu simboliem. Kad uzdevums bija paveikts, visus iepriecināja svētku kliņģeris. Bibliotekāre ciemiņiem dāvināja Latvijas simbolu – karodziņu kastanī. Tika izveidota skolēnu ilustrēto tautasdziesmu izstāde.

Bibliotēkas vadītāja Ināra Kokare