Kas dzīvo Pintiķu ciemā?

Ziņa publicēta 25.02.2019
22.februārī Degumnieku bibliotēkā 2.klases skolēni iejutās 7 pintiķu lomās.

2.februārī bērnu grāmatu autorei un ilustratorei Margaritai Stārastei būtu 105. dzimšanas diena. Tāpēc Degumnieku pamatskolas 2.klases skolēni iepazinās ar vienu no viņas brīnišķīgajām grāmatām “Pintiķu ciems”. Grāmatas  varoņi – Snaudulītsi, Čunčuriņš, Tuntulītis, Dūrieniņš, Ledainītis, Krikumiņš, Tikšķītis atdzīvojās bibliotēkā.

Pasākums sāķās ar pārrunām par jubilāri – bērniem bija iespēja arī redzēt pašu  simtgadnieci un dzirdēt viņas stāstu par to, kā iesākusies viņas draudzība ar krāsu zīmuļiem un papīru. Turpinājumā visi pintiķi iekārtojās savās mājiņās un pastāstīja pērējiem, kas kurš ir, ar ko kurš nodarbojas. Viņiem bija arī jāizpilda vairāki uzdevumi – jāsaliek sava pintiķa vārds un jāsaliek puzle.

Nobeigumā notika īstas viesības pie Krikumiņa – ar saldumiem un limonādi.

Pintiķus vadīja bibliotēkas vadītāja Ināra