Ceļojošā izstāde “INESE BIRSTIŅA. CIMDU FOTO” Sarkaņu bibliotēkā

Ziņa publicēta 23.03.2021
Sarkaņu bibliotēkā no 5.03. - 25.03. skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde. Inese Birstiņa dzimusi 1942.gadā Madonā, dzīvoja Ļaudonas pagasta “Ķikuros”. 1944.gadā kopā ar vecākiem (māte - māksliniece un rakstniece Erna Ķikure, tēvs - Jānis Dzelme) emigrēja. 2017. gadā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā izstādē “Atgriešanās mājās” satikās Erna Ķikure (1906 – 2003) un viņas meitas – tekstilmāksliniece Inese Birstiņa (dzīvo Kanādā) un gleznotāja Dzidra Mičule (dzīvo Austrālijā).

Tekstilmāksliniece Inese Birstiņa ir apguvusi arī citas mākslas nozares. 1980.gadu sākumā pievērsās filcēšanai un gadus desmit ar to aktīvi nodarbojās.
1990.gados sāka fotografēt uz ielas nokritušus cimdus, saskatot tajos cilvēka nodarbošanos – no darba līdz izpriecām visos gadalaikos. Cimdi ir pazaudēti, ne aizmesti tīšām. Tie daiļrunīgi stāsta…

Izstādes laikā būs pieejamas arī rakstnieces Ernas Ķikures grāmatas.

Irina Bačuka,
Sarkaņu bibliotēkas vadītāja