Viļa Plūdoņa dzejoļa "Rūķīši un Mežavecis” varoņi satiekas Jumurdā

Ziņa publicēta 10.01.2022
Decembra mēnesī, Ziemassvētkus gaidot, Jumurdas bibliotēka aicināja bērnus piedalīties zīmējumu konkursā ,,Rūķīši un Mežavecis”. Aktivitātē varēja piedalīties bērni no 2 līdz 15 gadiem. Konkursa uzdevums - izlasīt pašam vai kopā ar vecākiem Viļa Plūdoņa dzejoli "Rūķīši un Mežavecis” un uzzīmēt ilustrāciju šim dzejolim. Īsi pirms Ziemassvētkiem Jumurdas bibliotēka saņēma 50 bērnu zīmējumus.

Zīmējumu autori savos darbos atspoguļoja košo ziemu, draiskos rūķus un stingro Mežaveci. Aplūkojot zīmējumus, varējām apbrīnot bērnu izdomu, pacietību, rūpīgumu, prieku zīmēt un atspoguļot savas sajūtas. Jaunākie dalībnieki bija divgadnieces Laine Feodorova un  Mare Lapsa ar košiem, izteiksmīgiem darbiņiem.  Pirmskolas vecuma bērni – Rūta Miķelsone, Rebeka Māra Jankava, Laine Lapsa, Agate Šmite- skaistas ziemas ainavas.  Rūpīgi  pārdomātus zīmējumus atsūtīja  Pērses sākumskolas skolēni  -  Marta Riekstiņa, Alise Bogdanova, Madara Bergmane, Adrija Rutkovska, paldies bērniem, skolotājai Dacei Dombrovskai. Elza Miķelsone un  Nadīna Kaļva rūķu rotaļās iezīmē saticību, labsirdību.  Mūs iepriecināja  Ērgļu vidusskolas 2. un 3. klases bērnu  brīnumjaukie zīmējumi, katrā darbā redzam  dzirkstošu ziemas burvību, rosību, fantāziju. Darbus no 2.klases  iesniedza Marta Opincāne, Katrīna Āzena, Keitlīna Kopštāle, Matīss Koklačovs,  Džesika Rovenska, Oskars Feldbergs, Lora Holupa Mačuka,  Viktorija Ieva Rutka, Elizabete Kļaviņa, Annija Dardete,  Ritvars Ķipēns, Kornēlija Grinfiuna, Roberts Putniņš,  Aksels Zommers, Miks Rūniks, Sofija Dance, Martins Vanags, Anna Gjulijeva, Sanija Stiebriņa, Reičela Annija Dreimane, Rūta Liģere, Kate Caune, paldies bērniem un skolotājai Lienei Bukovskai. Savukārt 3. klasi ar izciliem mākslas darbiem pārstāvēja Kristena Picka,  Rūdolfs Štils, Elizabete Rūnika, Laima Lelda Kalniņa,  Miks Fūrmanis,  Keita Kupe, Miks Ielejs, Daniels Vihtodenko, Kate Māliņa, Emīlija Apsīte, Mārcis Petročenkovs, Justīne Ferstere, Anna Rešņa, Sabīne Geduša, Miks Smeilis, Mārtiņš Grinciuns, paldies bērniem un skolotājai Sandrai Stankevičai. Zīmējumu patiesums mūs apbūra, katrs konkursa dalībnieks saņēma diplomu ar našķi. Savukārt jauno mākslinieku darbi bija skatāmi Jumurdas Saieta ēkas logos, izstāde iepriecināja, sajūsmināja jumurdiešus un viesus! Sirsnīgs paldies jaunajiem talantiem, vecākiem un skolotājiem par dāvāto prieku!

Uz satikšanos Jumurdas bibliotēkā, Agita Opincāne

Foto Agita Opincāne