Izstāde "Grāmatu otrā dzīve" Barkavas bibliotēkā

Ziņa publicēta 29.07.2022
Barkavas bibliotēkā apskatāma izstāde "Grāmatu otrā dzīve". Izstādes autore ir māksliniece, Ogres Centrālās bibliotēkas grāmatu labotāja, Liene Kābele, kas ir atradusi veidu, kā nevajadzīgām grāmatām piešķirt otru mūžu, pārveidojot tās, izmantojot origami un orimoto tehniku. Termins «orimoto» cēlies no japāņu valodas un nozīmē «grāmatu locīšana». Dažādu formu locīšanai jāizvēlas pareizās grāmatas — ar noteiktu lappušu skaitu, noteikta biezuma lapām — jo plānāka lapa, jo zīmējums veidosies lēnāk, bet var izstrādāt sīkākas nianses. Galvenie darba rīki ir grāmata, šķēres, zīmulis, lineāls, neass skalpelis un veiklie un pacietīgie pirksti. Kad noteiktā forma ir izveidota, apstrādā grāmatas vāku, lai nebūtu redzams, kāda autora un satura ir šī grāmata. Izdekorē ar lentu, kas fiksē grāmatu noteiktā atvērumā. Ja origami un orimoto tehnikas pamatiemaņas jau apgūtas, tad mākslas darbu varot radīt vienā vai divās dienās. Izstādi papildina Alises Kopštāles veidotie ziedi!

Dacīte Tomiņa,
Barkavas bibliotēkas vadītāja