Izstāde "Inese Birstiņa. Cimdu foto" Bērzaunes bibliotēkā

Ziņa publicēta 17.08.2022
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde no 16.08. līdz 20.09. ir skatāma bibliotēkas telpās Sauleskalnā.

Inese Birstiņa (Dzelme) dzimusi 1942. gada 27. martā Madonā. Pēc kara ar ģimeni emigrējusi un pašreiz dzīvo Austrālijā. Izglītība - mākslas bakalaurs. Sākusi ar tradicionālo tekstilmākslas nozari - aušanu, tad pievēršas filcēšanai. 90-to gadu otrā pusē sākusi fotografēt uz ielas nokritušos cimdus, vīriešu un sieviešu, bērnu un pieaugušo valkātus pirkstaiņus un dūraiņus, saskatot tajos cilvēka nodarbošanos no darba līdz izpriecām visos gadalaikos. Cimdi ir pazaudēti, ne aizmesti tīšām. Tajos vēl uztverams promesošais ķermenis, jo žests ir palicis. Tie daiļrunīgi stāsta par dažādiem dzīves notikumiem.

Iveta Larionova,
Bērzaunes pagasta bibliotēkas vadītāja