Jumurdas bibliotēkas vasara

Ziņa publicēta 05.09.2022
Vasara beigusies, kāda tā bija? Ko jaunu un interesantu Jumurdas bibliotēka piedāvāja saviem mazajiem lasītājiem? Bērnu un pusaudžu vasaras brīvdienu organizēšana ir tradicionāla Jumurdas pagasta bibliotēkas darbība.

Ja vasaras aiz loga tagad nav, tad zini, viņa manā sirdī,
Ar draugiem, smaidu, sauli, ar satikšanās prieku!
Tur silts un karsts, tur zils un zaļš, Tu jau to zini,
Jo manā draiskā  vasarā Tu arī biji.

Vasarā  bibliotēkas galvenais uzdevums ir  pēc iespējas vairāk piesaistīt  bērnus saturīgai kopā būšanai, paplašināt redzesloku, mācīt radošumu, savstarpēju saskarsmi, attīstīt interesi par grāmatām, veicināt lasīšanas iemaņas un prasmi. Tieši bibliotēka pievērš  bērnus aizraujošam ceļojumam grāmatu pasaulē.  Vasaras trīs mēnešos Jumurdas bibliotēkā katras nedēļas otrdienas, ceturtdienas un  piektdienas pēcpusdienu nodarbības piepildīja bērnu čalas, smiekli, sarunas, radoša darbošanās un satikšanās prieks. Kopā zīmējām, gleznojām, griezām, līmējām, veidojām un no darinātajiem darbiņiem veidojām izstādes, kuras iepriecināja katru bibliotēkas apmeklētāju. Nodarbībās  bērni lasīja grāmatas skaļajā lasīšanā, uzveica burtu rēbusus, krustvārdu mīklas, atjautības uzdevumus.
Atpūtas brīžos bērniem patika kopā dzert augu tējas, tāpēc paši bērni arī vāca augus tējām, iepazina, apguva augu nosaukumus.
Savukārt aktīvās atpūtas brīžos bērni vingroja, spēlēja paslēpes. Patīkami pārsteidza bērnu prasme uzstāties auditorijas priekšā, prezentēt savus radošos darbus, izteikt pamatotu  vērtējumu  citu bērnu darbiem.
     Šogad Jumurdas bibliotēka piedalās programmā ,,Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”. Augusta sākumā atklājām šīs programmas grāmatu lasīšanu un vērtēšanu. Atklāšanas pasākumā bērni iepazinās ar grāmatām, grāmatu autoriem, izdevniecībām. Šī iepazīšanās notika ar konkursa palīdzību, bērni strādāja komandās. Iepriecināja bērnu savstarpējās saskarsmes iemaņas komandas darbā. Šajā vasarā Jumurdas bibliotēkā bērnu radošums, dzīves prieks, vēlme izzināt, uzzināt, sniedza daudz jauku brīžu un iepriecinājuma! Paldies Jumurdas bibliotēkas jaunajiem lasītājiem – Elzai, Elizabetei, Amandai, Karlīnai, Henrijam, Beatrisei, Nikolai, Alisei, Rūtai, Agatei, Eduardam, Lainei! Paldies bērnu vecākiem par savu bērnu lološanu, mācīšanu būt sabiedriski aktīviem! Lai jaunais mācību gads sniedz jaunas zināšanas un prieku! Uz tikšanos Jumurdas bibliotēkā!

Jumurdas bibliotēkas vadītāja
Agita Opincāne