Bērzaunes pagasta bibliotēkā izstāde "VAI VIEGLI BŪT JAUNAM?"

Ziņa publicēta 21.03.2023
Bērzaunes pagasta bibliotēkā ir apskatāma izstāde "VAI VIEGLI BŪT JAUNAM?" – PROSTESTS [MADONAS RAJONA 50-90.GADU JAUNATNE]. 2018.gadā Madona bija Latvijas jauniešu galvaspilsēta un tajā gadā tapa izstāde, veltīta 20.gs. 50.-90.gadu Madonas rajona jaunatnei. Izstāde aicina ielūkoties, kādi bija tā laika jaunieši, kā tie tika audzināti, kādas bija mācītās vērtības un kā uz to visu reaģēja paši jaunieši, uzdodot 1986.gada režisora Jura Podnieka filmas nosaukumā ietverto hrestomātisko jautājumu – "Vai viegli būt jaunam?" Izstādes tēmas: Ģimene; Attiecības, tikumiskā un seksuālā audzināšana; Izklaides un brīvais laiks; Ideoloģija; Izglītība un skolas dzīve; Militārisms un militārā audzināšana; Darbs. Izstāde ir aicinājums domāt un meklēt atbildes uz jautājumiem par jaunības vietu cilvēka dzīvē, par laikmeta ietekmi un sekām uz personības attīstību, par varas un cilvēka savstarpējām attiecībām.

Izstāde eksponēta sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju.

Iveta Larionova,
Bērzaunes pagasta bibliotēkas vadītāja