Bibliotēku nedēļa "Bibliotēkas un lasīšana"

Ziņa publicēta 19.04.2024
Ik gadu aprīlī tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Šogad tā notiks no 22. - 27. aprīlim un tēma – “Bibliotēka un lasīšana” sasaucas ar notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” 2024. gada tēmu. Vienojošais elements nedēļas norisēs, arī Grāmatu svētkos – izcelt vietējā pagasta, pilsētas autoru devumu latviešu grāmatniecībai literārajās izstādēs, diskusijā, pasākumos. Šajā laikā ikkatrā bibliotēkā notiek dažādas aktivitātes – tikšanās, sarunas, diskusijas, konkursi, izstādes, aklie randiņi ar grāmatu, čaklāko lasītāju godināšana, bibliotekārās stundas, radošas darbošanās, akcentējot grāmatas nozīmi šodien, lasīšanas paradumus un to maiņu, rakstītā vārda nozīmi individuālā līmenī. Nozīmīgākais pasākums - Grāmatu svētki 26. aprīlī. Minot tikai dažas aktivitātes:

Barkavas bibliotēkā 24. aprīlī plkst. 17.00 barkavietes Aijas Inčas dziesmu vakars “No grāmatas izkāpj dziesma”.
Stalīdzānos 25. aprīlī "Aklais randiņš ar grāmatu".

Ērgļu bibliotēkā 22.aprīlī no 13.00 kafijas pauzes ar jaunajām grāmatām. "Lieliskais lasītājs" - čaklāko lasītāju godināšana, viktorīnas, radošas darbošanās.

Lazdonas bibliotēkā 24.aprīlī plkst.17.00 stāstu pēcpusdiena "Draugos ar grāmatu".

Mētrienas bibliotēkā 27. aprīlī plkst. 12.00 literāri muzikāla pēcpusdiena, atzīmējot Broņislavas Martuževas simtgadi, dzeju lasīs amatierteātra “MaskaRāde” aktieri,  noskaņu radīs mūzikas kopas “Ramana”.

Praulienas bibliotēkā nedēļas garumā Bibliotēkas stafete – veiklības un zināšanu uzdevumi maziem un lieliem, kā arī tiem, kas vēl nelasa.

Jumurdas bibliotēkā “Pavasaris grāmatās” – garšu diena, krāsu diena, skaņu diena, (ne)prāta diena.

Varakļānu tautas bibliotēkā radoša darbošanās ar pirmsskolas iestādes "Sprīdītis" grupiņu bērniem.

Izstādes:
Vestienas, Sausnējas, Lubānas, Praulienas, Aronas bibliotēkas āplūkojamas izstāds par vietējo autoru devumu latviešu grāmatniecībā.

Barkavas bibliotēkā 22.04. Ivandas Gailumas gleznu izstāde "Krāsu karuselis"
23.04. Grāmatu izstāde "Vienādi nosaukumi- dažādas grāmatas".

Ērgļu bibliotēkā""Novadnieki raksta šodien" - jaunāko laiku autoru literārais devums.

Mētrienas bibliotēkā Jekaterinas Griškjanes izstāde "Apskāviens".

Bērzaunes pagasta bibliotēka Sauleskalnā piedāvās izstādi  "Jura Brežģa atstātais mantojums”. Izstādē varēs apskatīt bibliotēkā savāktos materiālus par novadnieku rakstnieku, žurnālistu, publicistu, dzejnieku Juri Brežģi.

Praulienas bibliotēkā foto izstāde "Baletdejotājai, novadniecei Ievai Bidiņai 110" - izstāde apskatāma no 23. aprīļa līdz 23. maijam.

Ļaudonas  bibliotēkā  literārā izstāde "Ļaudona- manas mājas...'' -  Ļaudonas pagasta autoru devums latviešu grāmatniecībai 22.04.-03.05.

Aronas pagasta bibliotēkā izstāde "Ko lasīja sendienās...". 20. aprīlī - Putnu būrīšu darbnīca.

Jumurdas bibliotēkā Santas laubes fotogrāfiju izstāde.

Meirānu bibliotēkā Bibliotēku nedēļai un latviešu grāmatas 500 gadei veltīta literatūras un materiālu izstāde "Latviešu grāmatniecības sākums".