Novembrī

Ziņa publicēta 23.11.2010
Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa saviem apmeklētājiem novembrī papildus ikdienas pakalpojumiem piedāvā   dažādas aktivitātes.

• Grāmatu izstāde, ekspreskonkursi "Markam Tvenam 175"
  • Grāmatu izstāde "Latvija"
  • No 8.-14.novembrim "Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa":

Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiks no 8. līdz 14. novembrim, kad vairāk nekā 2000 institūcijas no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm pārlapos vairākus Ziemeļvalstu autoru darbus. Šī gada tēma ir „Teiksmainie Ziemeļi” un izvēlēto daiļdarbu pamatā ir fantāziju rosinošas darbības un maģiskais reālisms.
Vairāk nekā 1000 gadus senais īslandiešu „Vecās Edas Zintnieces pareģojums”, kuru latviešu valodā tulkojis Uldis Bērziņš, tiks pretstatīts mūsdienu modernajiem tekstiem. Latvijas bibliotēkās lasītāji iepazīsies ar dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas (Lene Kaaberbøl) darbu „Kauninātājas meita”, izdots 2004. gadā apgādā "Zvaigzne ABC" un atmiņā atsauks Kārļa Skalbes tēlojumu „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”. Mazie lasītāji iepazīsies ar leduslācēnu Illi no Grenlandes, par kura dēkainajām gaitām grāmatu "Leduslācēns Ille" uzrakstījis Ivars Sīlis, izdota 2009. gadā apgādā "Zvaigzne ABC".  (http://www.norden.lv/lv/news/news2/451)

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā notiks daudzi lieliski pasākumi 8 pašvaldību bibliotēkās: Madonas novada, Barkavas pagasta, Kalsnavas pagasta, Dzelzavas pagasta 1., Praulienas pagasta, Lazdonas pagasta, Lubānas pilsētas un Degumnieku pagasta bibliotēkās un 3 skolu: Ļaudonas pagasta vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas un Cesvaines internātskolas bibliotēkā.