Rezultāti: Skaļās lasīšanas sacensības_Nacionālais fināls 18.05.

Ziņa publicēta 30.05.2019
Paldies visiem bibliotekāriem un skolotājiem, kuri palīdzējuši bērnus iedvesmot Nacionālajai skaļās lasīšanas sacensībai (SkaLas). Īpašs paldies mūsu reģionālajiem kuratoriem: Antrai Vasiļevskai (Aizkraukles reģ.); Zanei Drozdovai (Alūksnes reģ.); Ligitai Pušpurei (Balvu reģ.); Kristīnei Čakānei (Bauskas reģ.); Lāsmai Vasmanei-Mašinai (Cēsu reģ.); Annai Pakerei un Dacei Jakovelei (Daugavpils); Inesei Locikai (Daugavpils reģ.); Brigitai Baumanei (Dobeles reģ.); Solvitai Līberei (Gulbenes reģ.); Baibai Karčevskai (Jelgavas reģ.); Līgai Daudzvārdei (Jēkabpils reģ.); Ingunai Radziņai (Jūrmala); Ingai Brūverei (Kuldīgas reģ.); Viktorijai Urbanovičai (Krāslavas reģ.); Edītei Vesperei ( Liepājas reģ.); Guntai Oročko (Limbažu reģ.); Margitai Mālniecei (Līvānu reģ.); Elitai Zirnei (Ludzas reģ.); Līgai Fiļipovai (Madonas reģ.); Gunai Ozolai-Stulpānei (Ogres reģ.); Initai Siņicai (Pierīgas reģ.); Vilhelmīnei Jakimovai (Preiļu reģ.); Zentai Ruskulei (Rēzeknes reģ.); Sarmai Cielēnai (Rīga); Ivetai Rātenbergai (Saldus reģ.); Ilzei Jaunbērziņai (Talsu reģ.); Linai Bērziņai (Tukuma reģ.); Unai Grāvei (Valkas reģ.); Lolitai Dreimanei (Valmieras reģ.) un Vitai Ozolai (Ventspils reģ.). Īpašs paldies Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktorei Ivetai Ozoliņai, kura izveidoja veiksmīgu sadarbību ar Alūksnes mākslas skolu, lasīšanas čempiona goda lenta tapusi tur!

Ziņa LNB mājas lapā: https://www.lnb.lv/lv/nacionalas-skalas-lasisanas-sacensibas-finala-rezultati

Sacensību rezultāti:  Pavisam Latvijā piedalījās nedaudz vairāk par 11 tūkstošiem skolēnu, Nacionālajā finālā Ziedoņa zālē klātienē piedalījās 513 dalībnieki.

2019.gada Latvijas čempione lasīšanā ir Inna Ivanova no Naujenes pamatskolas Daugavpils reģionā, kura lasīja Vizmas Belševicas grāmatas “Bille” fragmentu, 2.vietā – Kārlis Lanka no Aizputes vidusskolas (Liepājas reģions), viņš bija izvēlējies norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” fragmentu, 3.vietā ierindojās Laura Potaša no Ogres sākumskolas, viņa lasīja Gundegas Repšes “Alvas kliedzienu”.

Lasīšanas čempions uz gadu kļūs par Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru un savai skolai iegūst ceļojošo balvu, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš. Bērnu direktora pienākumos ietilpst reprezentācijas pasākumu apmeklēšana LNB 100gades programmā. Liels notikums būs 31.augustā, kad Bērnu literatūras centru 7.stāvā atklās jaunā veidolā.  Šovasar Inna kopā ar savu klasi iesaistīties Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumos 24.jūlijā un iegūs pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2019/2020 posmam.

Nacionālā fināla žūrijā darbojās Renāte Punka – Jāņa Rozes apgāda izpilddirektore un tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – televīzijas un radio raidījumu vadītājs; mūziķis Ralfs Eilands un LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa, kura uzņēmās arī žūrijas priekšsēdētājas pienākumus.

Skaļās lasīšanas sacensības fināla videoierakstu vēl joprojām var vērot LNB mājas lapā: https://lnb.lv/lv/aktuali/nacionala-skalas-lasisanas-sacensiba .

Kā rakstīja mūsu līdzjutēji sociālajos tīklos: “tāds prieks, gudri un mērķtiecīgi bērni, un jūs viņiem ļaujat justies lepniem un gandarītiem!”

Pieņemiet mūsu visdziļākos cieņas apliecinājumus.

LNB Bērnu litertatūras centra vārdā

Silvija Tretjakova