Haralds Kārlis Ādolfs Blaus

Vārds:Haralds Kārlis Ādolfs
Uzvārds:Blaus
Dzimšanas datums:05.02.1885
Citi dzimš. dati:Cēsu apriņķa Liezeres pagasta Ozolu muižā (tagad Madonas novads)
Miršanas datums:04.06.1944
Apglabāts:Augsburgas kapsēta (Vācija)
Nodarbošanās:Sportists
Reģions:Liezēres pagasts
Saistība ar Madonu:
Saites:Elektroniskais kopkatalogs
Novadpētniecības datubāze


  Dzimis Ozolu muižā Liezeres pagastā, kas tolaik ietilpa Cēsu apriņķī (tagad Madonas novads), latviešu ārsta Kārļa Blaua un viņa sievas Lilijas ģimenē.
  Pēc Tērbatas reālskolas absolvēšanas ( 1906), absolvējis Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras nodaļu (1913). Pirmā pasaules kara laikā dienējis Krievijas armijā, pēc kara strādājis apdrošināšanas sabiedrībā "Latvija". Divdesmitajos gados vadīja tenisa un daiļslidošanas sekciju. Pasniedzis arhitektūru un matemātiku Valsts tehnikumā Rīgā.
  Bija sportists (daiļslidotājs, šāvējs), mednieks, arhitekts, suņu audzētājs, sporta biedrību un sekciju vadītājs.             Startēdams Krievijas impērijas komandā, kļuva par pirmo olimpiskās medaļas ieguvēju no Latvijas 1912. gada Stokholmas Vasaras Olimpiskajās spēlēs (3. vieta māla baložu šaušanā). Daudzkārtējs Latvijas rekordists un Latvijas meistars stenda šaušanā un daiļslidošanā. 
  1935. gadā izdeva grāmatu "Šaušanas māksla ar skrošu bisi", kurā bija apkopojis savu pieredzi un zināšanas gan medībās, gan stenda šaušanā.
  Otrā pasaules kara sākumā vācbaltiešu izceļošanas laikā (viņam bija vācu radi) pārcēlās no Latvijas uz Vāciju.