EP priekšsēdētājs brīdināja valstu vadītājus par situācijas nopietnību: "Eiropas Savienība ir pakļauta iepriekš nepiedzīvotiem izaicinājumiem. Lūkojoties citā virzienā bēgļu un migrantu krīze nepazudīs. Tā tikai saasināsies. Mēs redzam globalizācijas ietekmi lielveikalos un kino, taču tagad, gribam mēs to vai nē, tā ir ieradusies pie mūsu krastiem."
Viņš aicināja nodrošināt ārkārtas finansējumu un investīcijas tur, kur tas vissteidzamāk nepieciešams. Dalībvalstīm ar savām zināšanām un darbaspēku jāatbalsta Eiropas patvēruma atbalsta birojs un ārējo robežu aģentūra "Frontex", kā arī jāīsteno pieņemtie saistošie lēmumu par bēgļu pārvietošanu.
Pagājušajā nedēļā M. Šulcs devās uz Grieķiju, lai piedalītos pirmo bēgļu pārvietošanā. "Ja šiem pirmajiem soļiem turpmāko dienu laikā nesekos desmitiem citu reisu uz visām dalībvalstīm, mums neizdosies pārvaldīt šo situāciju."
EP priekšsēdētājs norādīja, cik svarīgi ir stiprināt sadarbību ar citām valstīm, taču uzsverot, ka tos, kuriem nav tiesības šeit atrasties, jāsūta atpakaļ. "Tā ir jebkuras saskaņotas un uz noteikumiem balstītas migrācijas politikas sastāvdaļa." Šulcs sacīja, ka viņš ar nepacietību gaida Eiropas Komisijas priekšlikumu par Eiropas robežu un krasta apsardzi, kas ļaus harmonizēt dalībvalstu robežu un krasta sardzes spēkus.