Kraukļos skatāma izstāde Spiets"

Izstāde "Spiets" vēsta par dziedošo ģimeņu kustības aizsākumu pirms 30 gadiem un par turpmāko vēsturi. Izstāde sastāv 24 planšetēm; 11 vēsta par "Spieta" kustības aizsākumu Madonas rajonā, 13 planšetes veidotas "Spieta" 25 gadu jubilejai, bijušas eksponētas muzeja izstāžu zālēs. Izmēri 66x96 cm (11 gab.) un 67x90 cm (13 gab.).
Ziņa publicēta 13.06.2022lasīt vairāk...

Pasākums "Mana, tava sapņu lelle" Barkavas bibliotēkā

1.jūnijā Barkavas bibliotēka, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, aicina uz pasākumu "Mana, tava sapņu lelle". Bērni tiek aicināti plkst. 11.00 doties uz bibliotēku, līdzi paņemot savu mīļāko rotaļlietu, lai kopīgi darbotos un uzzinātu ko jaunu!
Ziņa publicēta 23.05.2022lasīt vairāk...

Leļļu parāde Barkavas bibliotēkā

Barkavas bibliotēkā no 25.maija skatāma izstāde "Leļļu parāde". Izstādē izliktas vairāk kā 100 lellītes no barkavietes Vijas Vorobjovas plašās figūru kolekcijas. Aicināti gan bērni, gan pieaugušie!
Ziņa publicēta 23.05.2022lasīt vairāk...

Lielo kreppapīra peoniju veidošanas meistarklase Ļaudonas bibliotēkā

Viens no vasaras gaidītākajiem ziediem, kas savu krāšņumu izrāda jūnijā un jūlijā, ir peonijas. Šīs skaistās dārzu iemītnieces ir populāras ne tikai dārznieku vidū – ziedu motīvi sastopami arī interjera dizainā, krāšņos vainagos, rotās un apģērbā. 8. jūnijā plkst. 10.00 bibliotēkā notiks lielo kreppapīra PEONIJU ziedu veidošanas meistarklase Annas Anitas Amatas vadībā.
Ziņa publicēta 23.05.2022lasīt vairāk...

Lāsmas Reiznieces ežu kolekcijas izstāde Kraukļos

Izstāde skatāma no 17.maija līdz 2.jūlijam Kraukļu bibliotēkā. Lāsma Reizniece (dzimusi Miļeiko) beigusi Kraukļu pamatskolu, mācības turpināja Jaungulbenes arodskolā, kur skolotāja Liniņa kolekcionējusi ežus. Kā dāvanu skolotājai Lāsma krustdūrienu tehnikā izšuva eža attēlu.
Ziņa publicēta 17.05.2022lasīt vairāk...

Godinot Ilzi indrāni 95 gadu jubilejā Vestienā

Rakstniece un skolotāja Ilze Indrāne ( Undīne Jātniece) 95 gadu jubileju svinēja jau 23.aprīlī, bet Vestienā novadnieci godināsim 23.maijā. Bērnības gadus Undīne ar vecākiem pavadījusi Vestienas pagasta Brantos un mācījusies Vestienas pirmās un otrās pakāpes pamatskolā, par kuru viņai arī krāšņas atmiņas. «Bagāta skola bija – Kāla ezera krastā, viļņi gandrīz šļakst pa logu iekšā, Vestienas baznīca kalna galā. Tur visi bijām Dieva bērni» .
Ziņa publicēta 16.05.2022lasīt vairāk...

Jāņa Avotiņa foto izstāde Praulienā

Praulienas pagasta bibliotēka aicina uz Jāņa Avotiņa foto izstādi. Fotografēšana Jānim ir vaļasprieks. Viņš dzīvo Praulienā un savā saimniecībā nodarbojas ar biškopību, tāpēc daudz sanāk būt mežos un pļavās. Ja kamera ir līdzi, tad interesantos dabas mirkļus iemūžina fotogrāfijās. Izstāde "Jāņa Avotiņa dabas fotogrāfijas" skatāma Praulienas pagasta pārvaldē 2. stāvā, 13. maija - 14. jūnijam.
Ziņa publicēta 13.05.2022lasīt vairāk...

Izstāde "Ilze Indrāne. Fotomirkļi." Mārcienā

Mārcienas bibliotēka aicina apskatīt izstādi "Ilze Indrāne. Fotomirkļi". Aprīļa mēneša jubilāre - rakstniece, novadniece - apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, dzīvo Praulienas pagastā, un izstāde ir atceļojusi no viņas pagasta bibliotēkas. Rakstniece ir teikusi, ka "Cerības – tas ir labākais, kas mums pieder pasaulē". Daži Ilzes Indrānes dzīves un radošās darbības fotomirkļi lai iedvesmo pavasarīgām cerībām!
Ziņa publicēta 10.05.2022lasīt vairāk...